gegužės
06 d.
Pirmadienis, 18:00, Vokalinė muzika

MENUI IR MEILEI. 100-osioms Giacomo Puccini mirties metinėms

gegužės
06d.

MENUI IR MEILEI. 100-osioms Giacomo Puccini mirties metinėms

Pirmadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Dainininkės Gabrielė Bukinė, Gabrielė Kuzmickaitė ir pianistas Arturas Shutovas kviečia į kompozitoriaus Giacomo Puccini 100-osioms mirties metinėms paminėti skirtą koncertą „Menui ir meilei“, kuriame skambės arijos, duetai bei muzikiniai numeriai iš G. Puccini operų.

Sparčiai karjeros laiptais kopianti operos solistė GABRIELĖ BUKINĖ 2021 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, iš karto po to pradėjo darbą kaip šios akademijos dėstytoja asistentė bei debiutavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pagrindiniais vaidmenimis Giuseppe Verdi operoje „Traviata“ ir Gioachino Rossini operoje „Turkas Italijoje“. Už šiuos vaidmenis ji buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui ir apdovanota „Fortūnos“ statulėle. 2021 m. dainininkė buvo įtraukta į ,,Metų kaunietės“ rinkimus ir tapo viena iš 6 finalininkių. 2023 m. ji tapo tarptautinio Klaudios Taev jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą, tais pačiais metais atlikėjai skirta Kauno miesto kultūros premija. G. Bukinė yra koncertavusi su Lietuvos valstybiniu, Baltijos akademijos, Kauno miesto, Karagandos miesto (Kazachstanas), Pernu miesto (Estija) simfoniniais orkestrais, yra nuolat kviečiama dainuoti įvairiuose festivaliuose. Besibaigiant 2023 m. solistė debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre iš karto dviem vaidmenimis.

VDU Muzikos akademijos absolventė mecosopranas GABRIELĖ KUZMICKAITĖ kuria vaidmenis Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose, dirba VDU Muzikos akademijoje lektore. Solistė aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, atlieka solines partijas stambių formų kūriniuose, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose, yra tarptautinių konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Portugalijoje „Grand Prix“ ir pirmųjų vietų laimėtoja. G. Kuzmickaitė apdovanota trimis Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais ,,Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose“ bei Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio padėka už profesionaliosios muzikos puoselėjimą.

Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių meistriškumo kursų dalyvis ARTURAS SHUTOVAS muzikinę karjerą pradėjo Chersono muzikos koledže, studijas tęsė Odesos nacionalinėje muzikos akademijoje, o šiuo metu studijuoja VDU Muzikos akademijoje, profesoriaus Donaldo Račio ir lektorės Kotrynos Kaklauskaitės klasėse, nuo 2022 m. yra šio akademijos Dainavimo katedros koncertmeisteris. Pianistas aktyviai koncertuoja įvairiose Kauno bei Vilniaus koncertų salėse kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. A. Shutovas yra Feuerwerk Einbecko fortepijono ir Vienos operos akademijų narys. 2023 m., kaip šių akademijų narys, pasirodė Vokietijoje: Einbecko rotušės ir Gudrun Petzold koncertų salėse bei Austrijoje: Vienos filharmonijoje, „Mozarthaus“ ir „Borromäus“ salėse.

Skip to content