spalio
26 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

MĖLYNO SMĖLIO PIRAMIDĖS

spalio
26d.

MĖLYNO SMĖLIO PIRAMIDĖS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Nuo Japonijos salų iki Amerikos žemyno erdvėje nusidriekusios kompozicijos – kaip piramidės žmogų kelia aukštyn į dangų. Kitą kartą mus nuramintų savo pagrindo stabilumu, tik šiandien jos iš smėlio, suneštos vėjo, pastoviai nepastovios. Nuo Čiurlionio gyvenimo iki du tūkstančiai dvidešimtų metų aprėptame laike užkoduotas žiemos sapno liudijimas. Praskėlus aną akmenį – vien smėlio dulkės. Tintinnabuli!

Gitaristas ROKAS JURKUS savo muzikinėse programose švelnumą derindamas su veržlumu atveria poetiškiausius savo mylimo instrumento kambarius. Tarptautiniu mastu vertinamas už išskirtinį ritmo pojūtį, garso gylį ir subtilumą atlikėjas reguliariai koncertuoja didžiosiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse, įgyvendina kūrybinius projektus. Paskutinysis jų – miegamajame įrašytas ir šių metų spalio mėnesį išleistas debiutinis solinis albumas „Mėlyno smėlio piramidės“.
Kitas visai neseniai R. Jurkaus išpildytas projektas – didžio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio fortepijoninės muzikos pritaikymas gitarai. Atlikėjo sukurtos transkripcijos – ypatingos reikšmės Lietuvos klasikinės muzikos scenai. Šie natų leidiniai su Lietuvos muzikos informacijos centro pagalba nuo rugsėjo pasiekiami visame pasaulyje.
Universalųjį gitaristą taip pat galima išgirsti Kauno valstybinio muzikinio teatro orkestre, džiazo muzikos vakarėliuose.

Skip to content