balandžio
11 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

Renginys atšauktas! MELODRAMŲ AISTROS

balandžio
11d.

Renginys atšauktas! MELODRAMŲ AISTROS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai
Renginys atšauktas

Gerbiami pirkėjai,

Kauno valstybinės filharmonijos vardu informuojame, kad dėl renginiui nepalankių aplinkybių atšaukiamas koncertas MELODRAMŲ AISTROS, turėjęs įvykti balandžio 11 dieną.

Pirkėjams papildomų veiksmų imtis nereikia – pinigai bus grąžinami automatiškai atgal į pirkėjo sąskaitą iki vasario 22 dienos (imtinai).

Atsiprašome už galimus nepatogumus.

Kartais galima nustebti, suvokus kaip bėgant amžiams savo reikšmes pakeičia vienas ar kitas plačiai vartojamas žodis. Štai žodį „melodrama“ mes dabar suvokiame kaip tam tikrą kino filmo žanrą. O ką gi anksčiau reiškė ši sąvoka, kuri kildinama iš dviejų graikų kalbos žodžių: „melos“ – daina arba melodija ir „drama“– veiksmas? Aštuonioliktame amžiuje tai buvo itin populiarus ir savitas muzikinio teatro žanras, kuriame deklamuojamas tekstas kaitaliojasi su muzika, o kartais yra skaitomas jai skambant. Žanras gimė kaip to meto menininkų siekis atgaivinti Renesanso epochos estetinį principą: tampraus dramaturginės minties vystymo ryšį su natūraliu muzikos išraiškingumu. Vėlesniais laikais į šį neįprastą žanrą atsigręžė romantinės epochos kūrėjai, tarp kurių ryškiausia žvaigžde žibėjo ekspresyvusis operų kūrėjas Richardas Straussas. Jo melodramos – tikri muzikiniai spektakliai, kurių metu išraiškingai skaitoma istorija persipina su įtaigia ir gaivalinga muzika.

Jėgas suvieniję du ryškūs menininkai – pianistas A. Paley‘us ir aktorius V. Rumšas vyresnysis kviečia klausytojus pasinerti į romantiškų istorijų pynes, lydimas nuostabiausių fortepijoninės muzikos pasažų. Jų pasakojamos istorijos nukels klausytoją į tolimų jūrų pakrantes, lydės per egzotiškas šalis ir pasakos apie didžiulę meilę bei nenusakomą pasiaukojimą vardan šio prakilnaus jausmo. Publika turės unikalią progą susipažinti su romantinės melodramos žanru, klausydamasi į lietuvių kalbą išverstų romantizmo epochos poetų tekstų ir kerinčios, gaivalingos R. Strausso muzikos.

Skip to content