sausio
18 d.
Trečiadienis, 17:00, Kamerinė muzika

MELODIJŲ PUOKŠTĖ – NUO KLASIKOS IKI DŽIAZO

sausio
18d.

MELODIJŲ PUOKŠTĖ – NUO KLASIKOS IKI DŽIAZO

Trečiadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Melodijų puokštė“ – tai laisve, paprastumu bei įvairove alsuojantis koncertas. Klausytojai išgirs ir klasikos, ir džiazo. Bendramoksliai, seni bičiuliai smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir pianistas Povilas Jaraminas atliks koncertines pjeses tiek smuikui ir fortepijonui, tiek solo fortepijonui. Pasak jų, tai bus graži muzika, nepretenduojanti į kažką ypatingo, bet patikrinta laiko, gyvenimo.

Koncertą vesiantis G. Dalinkevičius sako: „Man svarbiausia, kad muzika, kuri skamba, leistų žmonėms pabendrauti, pailsėti. Muzika yra ne prekė, ne į kažkokį celofaną įvyniotas daiktas, kurį galima nešioti, parduoti, mainikauti. Tai yra priemonė žmonėms bendrauti.“ G. Dalinkevičius gali kūrinių eiliškumą pakeisti, užtrukti šiek tiek ilgiau ar trumpiau – bet, kaip antrina atlikėjas, tai nėra taip svarbu, svarbiausia bendrauti su publika, išlaikyti ryšį ir dėmesį ir, galbūt sutapus emocijoms, pajusti bendrumą – juk tai pačios gražiausios akimirkos žmonių bendravime.

Smuikininkas G. DALINKEVIČIUS 1962 m. baigė Kauno Juozo Gruodžio muzikos technikumą, 1968 m. – Lietuvos valstybinę konservatoriją. 1972 m. jis tapo kompozitorių namų direktoriumi, 1975 m. Lietuvos valstybinės filharmonijos skyriaus viršininku, direktoriaus pavaduotoju, o nuo 1988 m. buvo Kauno kamerinio orkestro kūrėjas, meno vadovas, dirigentas. Nuo 1992 m. buvo tarptautinio orkestro „Solisti Baltia“ dirigentas, solistas.

Pianistas P. JARAMINAS yra puikus improvizatorius ir džiazo interpretatorius. Jis – vienas pirmųjų džiazo puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas 1967 m. baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, 1972 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. O. Šteinbergaitės fortepijono klasę). Pianistas dirbo scenoje su tokiais žymiais vokalistais kaip Irena Milkevičiūtė, Gehamas Grigorianas, Eduardas Kaniava, Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė ir kt., nuo 1980 m. akompanavo Virgilijui Noreikai. Koncertinę veiklą jis derina su darbu M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, yra koncertmeisteris ekspertas. P. Jaraminas buvo apdovanotas Gedimino ordino medaliu.

Skip to content