gruodžio
14 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

MAŽASIS PRINCAS

gruodžio
14d.

MAŽASIS PRINCAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

VISI BILIETAI PARDUOTI!
Pianistas GINTARAS JANUŠEVIČIUS jau dešimt metų savo klausytojus stebina išradingomis programomis, tarp kurių – nepamirštamos „Sapnų gaudyklės“, „Visi Šopeno valsai“, „Naujasis kolosas“ ar „Venecijos pirklio istorijos“. Kiekvienoje programoje G. Januševičius tarytum chameleonas persikūnija ne tik į kitokius personažus, tačiau kartu persikelia į kitą laikmetį, kultūrą ar muzikinį stilių. Ilgus metus dailindamas savo unikalias programas, jis kruopščiai atrenka kūrinius ir tarytum surenka juos į vientisą muzikinį vėrinį, kurį padailina pasakojimais, vaizdais, aktoriniais elementais ar net kvapais. Savo novatoriškomis koncertų idėjomis jis žavi Niujorko, Paryžiaus, Londono, Ciūricho, Rio de Žaneiro klausytojus, taip pat kasmet grįžta į Lietuvos koncertų sales.

Dabar atlikėjas imasi didžiausio ligšiolinio iššūkio. Dar 2016 m. sukūręs juodraštį, po septynerių metų jis pristato solinę programą „Mažasis princas“. Joje G. Januševičius – ir pianistas, ir pasakotojas, muzikos garsų magija suteikiantis legendinei Antoine‘o de Saint-Exupery istorijai dar nematytą formą. Filosofinis knygos tekstas yra apgaubiamas net 27 XIX–XX a. prancūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Jų autoriai – tiek puikiai pažįstami Claude‘as Debussy, Maurice‘as Ravelis, Georges‘as Bizet, Camille Saint-Saënsas, tiek Lietuvos publikai menkai žinomi Jehanas Alainas, Gabrielis Grovlezas, Jean-Henri Ravina ar Cécile Chaminade. Taigi koncertą galima vadinti tiek monospektakliu, tiek tam tikra Prancūzijos muzikos retrospektyva.

Vokietijoje gyvenantis bei visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004-aisiais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus Sergejaus Rachmaninovo Etiudus-paveikslus, op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jeanas-Philippe Collardas, Kum-Sing Lee, Michelis Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, pasirodė tokiose salėse kaip Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Viurcburgo rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido auditorija, Šenženio koncertų salė, Paryžiaus Cortot salė, Talino „Rahvusooper Estonia“ ir kt. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe – prestižiniai festivaliai Šopeno Duszniki-Zdroj (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt. 2017 m. jis įkūrė didžiausią Baltijos šalyse pianistų akademiją „Klaipėda Piano Masters“, o 2021 m. prisijungė prie LRT KLASIKA komandos, kur toliau puoselėja savo aistrą muzikiniam švietimui.

Skip to content