vasario
18 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

LVSO KAUNE. ALEXANDER PALEY SKAMBINA L. VAN BEETHOVENĄ

vasario
18d.

LVSO KAUNE. ALEXANDER PALEY SKAMBINA L. VAN BEETHOVENĄ

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Ugningasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Šiuo metu tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu laukiamas viso pasaulio koncertų salėse ir yra dažnas svečias Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertuose. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako garsusis pianistas.

Jau 1991 m. po pianisto debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui pianistas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais. Publika jam plojo atsistojusi, o kritikai negailėjo pagyrų už „akinantį techninį meistriškumą“, „įtikinantį atlikimą“, „asmenines interpretacijas“ ir „neįtikėtinai platų repertuarą“. Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Šį vakarą A. Paley atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) koncertą fortepijonui Nr. 3 c-moll.

Antrojoje koncerto dalyje skambės Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) Devintoji simfonija, kurią kompozitorius ėmėsi kurti pirmaisiais mėnesiais po karo ir vėliau pavadino „palengvėjimo atodūsiu po niūraus sunkmečio su viltimi apie ateitį“. Nors Devintoji simfonija pasižymi grakštumu, lengvumu, netgi išoriniu blizgesiu, jos linksmas charakteris anaiptol ne naivus ir balansuoja ties grotesko riba, o lyrika susipina su dramatizmu.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.

Koncerto organizatorius:
KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
El. paštas kanceliarija@lvso.lt
Tel. +370 615 72 199

Viso renginio metu privaloma dėvėti NE ŽEMESNIO KAIP FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 

Skip to content