vasario
09 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

LVSO GIMTADIENIO KONCERTAS

vasario
09d.

LVSO GIMTADIENIO KONCERTAS

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Vasario 9 d. Kauno filharmonijoje LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, klausytojus kviečia švęsti jau 35-ąjį orkestro gimtadienį. Tradicija tapusiu orkestro gimtadienio koncertu kasmet minimas pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas.

Šiemet šventinį vakarą pradės tenoras Edgaras Montvidas ir jaunosios kartos sopranas Gabrielė Bukinė. E. MONTVIDAS – vienas garsiausių Lietuvos operos vardų pasaulyje. Solistas sukūrė daugiau nei 40 vaidmenų, kuriuos atliko Anglijos nacionaliniame, Londono karališkame „Covent Garden“, Olandijos nacionaliniame, Ženevos, Frankfurto, Liono, Paryžiaus, Briuselio, Strasbūro, Sinsinačio, Santa Fė (JAV) ir kituose operos teatruose. Šalia operos pastatymų, dainininkas aktyviai koncertuoja su didžiausiais simfoniniais orkestrais Europoje, JAV ir Japonijoje. Nuo 2020 m. E. Montvidas tapo Pažaislio muzikos festivalio meno vadovu. Solistas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, 2023 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Šio vakaro E. Montvido scenos partnerė – sopranas G. BUKINĖ 2021 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją. Iš karto po to pradėjo darbą kaip šios akademijos dėstytoja asistentė ir debiutavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pagrindiniais vaidmenimis Giuseppe Verdi operoje „Traviata“ ir Gioachino Rossini operoje „Turkas Italijoje“, už kuriuos buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui ir apdovanota „Fortūnos“ statulėle. 2023 m. G. Bukinė tapo absoliučia tarptautinio Klaudios Taev jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą. Šį vakarą klausytojai galės išgirsti E. Montvido ir G. Bukinės atliekamas įspūdingiausias didingosios Richardo Wagnerio (1813–1883) operos „Lohengrinas“ arijas.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, atliks išraiškingą ir užburiančią vokiečių kompozitoriaus Richardo Strausso (1864–1949) „Alpių simfoniją“, op. 64, kuri parašyta kompozitoriui gyvenant Bavarijoje, vienos aukščiausių Alpių viršukalnių papėdėje. Nors R. Straussas kūrinį pavadino simfonija, joje muzika liejasi be pertrūkių, garsais tapydama vientisą kerintį pasivaikščiojimo Alpėse paveikslą, kuriame muzikaliai vaizduojami miškai su paukščiais ir žvėrimis, upokšniais ir kriokliais, pievomis ir piemenimis, ganančiais gyvulius. Kartu tai – aliuzija į žmogaus gyvenimą nuo saulėtekio iki saulėlydžio, su savo gyvybingumu, didybe, baimėmis ir audromis.

Skip to content