gruodžio
15 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KOSMOSAS IR MUZIKA

gruodžio
15d.

KOSMOSAS IR MUZIKA

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Artėjančių švenčių nuotaiką Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia pajusti kosminiame koncerte intriguojančiu pavadinimu „Kosmosas ir muzika“. Dirigento Dainiaus Pavilionio parinkta programa klausytojus pakvies bent trumpam pabėgti nuo realybės ir patirti nepaprastą tarpplanetinę muzikinę kelionę.

Koncertą pradės meilės pareiškimu mojuojanti Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“. Plačiame pasaulio klasikinės muzikos repertuare, ko gero, sunku rasti garsesnį kūrinį nei Beethoveno „Mėnesienos sonata“. Nereikia būti muzikantu ar net prisiekusiu klasikinės muzikos mylėtoju, kad, išgirdus pirmuosius šio kūrinio garsus, akimirksniu jį atpažintumėte.

Kosminį muzikinį vakarą tęs lenkų kompozitoriaus Adamo Wesołowskio „Dangaus sferų šokis“, sukurtas iškilaus astronomo Mikalojaus Koperniko 550-ąjam gimtadieniui paminėti. 15 minučių ir 43 sekundes trunkanti kompozicija yra daugelio Mikalojaus Koperniko gyvenimo ir pasiekimų simbolių muzikinė interpretacija. Pats kūrinio ilgis nurodo svarbiausio M. Koperniko darbo „Apie dangaus sferų revoliucijas“ išleidimo metus ir astronomo mirtį – 1543 m.

Antrąją koncerto dalį užpildys anglų kompozitoriaus Gustavo Holsto septynių dalių orkestrinė siuita „Planetos“ – muzikinis šedevras, kylantis iš susižavėjimo astronomija. Tai genialus, emocingas, įtaigus kūrinys, liudijantis didelį kompozitoriaus išradingumą ir nepaprastą fantaziją…

Dirigentas DAINIUS PAVILIONIS gimė 1977 m. Marijampolėje, turtingas muzikines tradicijas turinčioje šeimoje. Muzikos mokykloje baigė fortepijono klasę, tapo daugelio konkursų laureatu. 1992 m. pradėjo studijuoti J. Gruodžio konservatorijoje Kaune choro dirigavimo klasėje. Nuo 1996 m. studijas tęsė Lietuvos muzikos akademijoje prof. Povilo Gylio klasėje, o nuo 2002 m. Operos ir simfoninio dirigavimo katedroje pas prof. Juozą Domarką, kurį laiko savo mentoriumi ir muzikiniu tėvu. 2006 m. baigęs studijas tapo savo Alma Mater dėstytoju, o nuo 2017 m. yra dirigavimo katedros profesorius ir vedėjas. Nuo 2006 m. yra Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas. Muzikinės bendruomenės pripažinimą pelnęs dirigentas nuolat bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, 2010-2015 metais buvo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro meno vadovas ir vyr. dirigentas. Dainius Pavilionis yra daugelio apdovanojimų laureatas, tarp jų 4-jame tarptautiniame W. Lutosławskio jaunųjų dirigentų konkurse Balstogėje (2006 m.) ir 8-jame tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse Katovicuose (2007 m.). Dainius Pavilionis simfoniniams orkestrams vadovauja ne tik Lietuvoje ir Lenkijoje, jis kviečiamas diriguoti koncertams visoje Europoje. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. jis yra Torunės simfoninio orkestro meno vadovas.

Koncerto organizatorius:
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com
www.kaunosimfoninis.lt

Skip to content