gruodžio
27 d.
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ“. KALĖDŲ ORATORIJA

gruodžio
27d.

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ“. KALĖDŲ ORATORIJA

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Šiuo iškilmingu ir nepakartojamą Kalėdų dvasią dovanojančiu koncertu Kauno valstybinė filharmonija pradeda ilgalaikį koncertų ciklą, kuriame bus siekiama kiek kitaip perteikti auksiniam muzikos kūrinių fondui priklausančius kūrinius. Kaip gimsta genialūs kūriniai? Štai J. S. Bacho „Kalėdų oratorija“ gimė vadovaujantis visiškai pragmatiškais tikslais. Siekdamas tapti Saksonijos-Lenkijos karaliaus dvaro kompozitoriumi tuometinis Leipcigo Šv. Tomo bažnyčios kantorius sukūrė keletą pasaulietinių kantatų, skirtų būtent karaliaus dvarui. O kad šių kantatų geriausi numeriai nepražūtų užmaršties dulkėse, kompozitorius nusprendė daugelį jų panaudoti naujam sumanymui – monumentaliam, iš šešių dalių sudarytam kūriniui, apdainuojančiam Kristaus gimimo istoriją.

Prieš bene tris šimtmečius prasidėjusi „Kalėdų oratorijos“ istorija suteikė šiam kūriniui nemirtingumo statusą. Kalėdiniu laikotarpiu šis kūrinys skamba daugelio šalių bažnyčiose ir koncertų salėse, yra nuolatos leidžiami nauji šios oratorijos įrašai, o pati oratorija pelnytai tapo vadinama vienu iš monumentaliausių ir gražiausių J. S. Bacho kūrybos šedevrų. Pirmąsias tris oratorijos dalis klausytojams dovanosianti Kauno valstybinė filharmonija šią tradiciją ketina tęsti ir po metų pristatyti kitas tris kantatas. O ar galima J. S. Bachą ne tik groti ar dainuoti, bet dar ir šokti? Tikrai taip, atsakytų tuo neabejojantys šokėjai Stefanija ir Jokūbas Nosovai. Jų kūno plastika pagrįsta J. S. Bacho „Kalėdų oratorijos“ interpretacija taps tikra intriga ir kalėdiniu siurprizu publikai.

Šiame koncerte skambėsiančių J. S. Bacho „Kalėdų oratorijos“ I – III dalių tekstus lietuvių kalba rasite šioje nuorodoje.

Skip to content