gruodžio
Šeštadienis, 17:00, Pramoginė muzika, Simfoninė muzika

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ…“ Gruodžio 26–31 d. VIVA LA OPERA!

gruodžio

Šeštadienis, 17:00 / Pramoginė muzika, Simfoninė muzika

Prieššventinį šeštadienį, gruodžio 30 d., Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir du puikūs solistai pakvies kauniečius ir miesto svečius į tikrą operos žanro fiestą – koncertą “Viva la opera!”.

Skambant nuotaikingoms instrumentinėms miniatiūroms ir populiarių operų arijoms, palydimoms šmaikščių muzikologo Viktoro Gerulaičio komentarų, filharmonijos skliautus drebins žaižaruojančios orkestro muzikos garsų salvės. Į šventinę simfoniją įsilies nuostabus latvių vokalistės Veros Talerko sopranas ir Afrikoje, Kongo Respublikoje, gimusio Patricko Kabongo tenoras.

Iš Daugpilio kilusi ir nuo vaikystės dainininkės keliu ėjusi V.Talerko aukštąjį muzikinį išsilavinimą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dar studijų metais tapusi daugelio tarptautinių konkursų laureate solistė nuolat tobulinasi įvairiuose meistriškumo kursuose, koncertuoja visoje Europoje, bendradarbiauja su “Vilnius City Opera” ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Šiuo metu ji reziduoja Norvegijoje, kur yra Oslo operos ir baleto teatro stažuotoja.

Sparčiai karjeros laiptais kopiančią dainininkę kritika apibūdina tokiais epitetais: “Kaip tyras ir veržlus šaltinis įsilieja į jūros gelmes, taip nuolat auga ir stiprėja jaunos dainininkės V.Talerko talentas, palaikomas kruopštaus darbo ir tobulumo siekio. Unikali muzikinė atmintis, tyras intonavimas, nuostabus balso tembras ir platus diapazonas, patraukli išvaizda ir artistiškumas daro stiprų įspūdį, ilgam išliekantį atmintyje.”

Tenoras P.Kabongo taip pat dainuoja nuo pat mažų dienų. Tiesa, atlikėjas kurį laiką buvo pasukęs inžinieriaus karjeros link, bet vėliau gavo stipendiją studijuoti vokalą Briuselio karališkojoje konservatorijoje ir čia pradėjo stulbinančią dainininko karjerą.

Prieš aštuonerius metus įsiveržęs į operos sceną jis sukūrė daugelį vaidmenų Normandijos “Rouen Haute” operoje, darbavosi Paryžiaus “Académie de l’Opéra Comique”, vėliau tapo Florencijos “Accademia del Maggio Musicale” trupės nariu, kur dainuoja pagrindines lyrinio tenoro partijas žinomiausiose operose. Artimiausiu metu atlikėjo laukia nauji vaidmenys “Metz Opera” ir Paryžiaus “Opéra Comique” teatruose.