gruodžio

gruodžio

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ“ NAUJUOSIUS PASITINKANT

Penktadienis, 16:00 / Simfoninė muzika

Pasitikti artėjančius Naujuosius metus Kauno valstybinė filharmonija kviečia su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru. Koncerto atlikėjams diriguos Robertas Šervenikas, o į vokalinio meno aukštumas pakylės du talentingi solistai: sopranas Viktorija Kaminskaitė ir tenoras Kristian Benedikt. Šventiškai nusiteikusi publika galės mėgautis nuostabiausiomis melodijomis, chorais ir arijomis iš pasaulio muzikos aukso fondui priskiriamų operų bei operečių.

Vokietijoje gyvenanti dainininkė Viktorija Kaminskaitė kuria įsimintinus soprano vaidmenis Leipcigo, Berlyno, Drezdeno, Kaselio, Manheimo ir kituose Vokietijos operos teatruose. Jos balsas skambėjo „Vilnius City Opera“ spektakliuose, Limos (Peru) nacionalinėje operoje bei Tokijo (Japonija) „Muza Symphony Hall“. Dainininkė aktyviai koncertuoja su orkestrais, atlikdama oratorijų ir kantatų soprano partijas, taip pat dažnai pasirodo kamerinės muzikos atlikėjos amplua. Muzikos kritikai jos balsą apibūdina kaip „puikiai frazuojantį, pilno tembro, jaudinantį ir lygų sopraną“.

Šiemet penkiasdešimtmečio jubiliejų švenčiantis Kristian Benedikt, mūsų šalyje geriau žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas. Solisto kūrybiniai keliai driekiasi per garsiausias pasaulio operos teatrų scenas, kur jo atliekamos dramatinio tenoro partijos sulaukia publikos simpatijų ir išskirtinio užsienio kritikos dėmesio: „Ir, žinoma, poveikį sustiprina tokio tenoro kaip Kristian Benedikt balsas, emocionaliai nuspalvintas ir gilaus skambesio, suteikiantis temperamento ir sielos garantiją“. Tarptautinėje arenoje V. Vyšniauskas išgarsėjo kaip vienas žymiausių Otelo vaidmens interpretatorių: „Tenoras ryškiai sužibo Otelo vaidmeniu. Artistas labai temperamentingas, jo balsas – stiprus ir ištvermingas. Tikras tenoras di forza!“

Šiais metais Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapęs Robertas Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias muzikos interpretacijas. Apie jo dirigavimą Vokietijos spauda rašė: „Tai, kaip R. Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja pereinamuosius epizodus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtampos protrūkio, rodo išties tarptautinį jo lygmenį. Orkestras jo klauso ir tiksliai derina aistrą su profesionaliu preciziškumu.“

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.