gruodžio

gruodžio

KONCERTŲ CIKLAS „NUO ŠV. KALĖDŲ IKI NAUJŲJŲ METŲ“ NAUJUOSIUS PASITINKANT

Penktadienis, 16:00 / Simfoninė muzika

Pasitikti artėjančius Naujuosius metus Kauno valstybinė filharmonija kviečia su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru. Koncerto atlikėjams diriguos Robertas Šervenikas, o į vokalinio meno aukštumas pakylės solistai: tenoras Kristian Benedikt ir sopranas Monika Falcon. Šventiškai nusiteikusi publika galės mėgautis nuostabiausiomis melodijomis, chorais ir arijomis iš pasaulio muzikos aukso fondui priskiriamų operų bei operečių.

Šiemet penkiasdešimtmečio jubiliejų švenčiantis Kristian Benedikt, mūsų šalyje geriau žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas. Solisto kūrybiniai keliai driekiasi per garsiausias pasaulio operos teatrų scenas, kur jo atliekamos dramatinio tenoro partijos sulaukia publikos simpatijų ir išskirtinio užsienio kritikos dėmesio: „Ir, žinoma, poveikį sustiprina tokio tenoro kaip Kristian Benedikt balsas, emocionaliai nuspalvintas ir gilaus skambesio, suteikiantis temperamento ir sielos garantiją“. Tarptautinėje arenoje V. Vyšniauskas išgarsėjo kaip vienas žymiausių Otelo vaidmens interpretatorių: „Tenoras ryškiai sužibo Otelo vaidmeniu. Artistas labai temperamentingas, jo balsas – stiprus ir ištvermingas. Tikras tenoras di forza!“

Sopranas Monika Falcon – užtikrintai karjeros laiptais kopianti atlikėja, kurios vardas vis dažniau girdimas Europos šalyse. Vokalo studijas baigusi Kaune, vėliau dainininkė tobulinosi pas žymius pedagogus Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Debiutavusi Kauno valstybiniame muzikiniame ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatruose, atlikėja pasuko į operos žanrą ir pirmoji sėkmė ją aplankė pradėjus bendradarbiauti su organizacija „Opera Classica Europa“. Pirmasis jos pasirodymas buvo Neda R. Leoncavallo operoje „Pajacai“, vėliau sekė Dezdemona G. Verdi operoje „Otelas“ ir Aida G. Verdi operoje „Aida“, kurią solistė atliko Ravenoje (Italija). Po Baden-Badene (Vokietija) atliktos Dezdemonos partijos dainininkę pastebėjo spektakliui dirigavęs legendinis dirigentas Zubinas Mehta, vėliau pakvietęs atlikėją dainuoti soprano partiją G. Verdi „Requiem“. Šių metų lapkritį M. Falcon žengė dar vieną svarų žingsnį operos scenoje – debiutavo Santucos vaidmeniu P. Mascagni operoje „Kaimo garbė“ Vysbadene (Vokietija) ir Hradec Kralove (Čekija).

Šiais metais Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapęs Robertas Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias muzikos interpretacijas. Apie jo dirigavimą Vokietijos spauda rašė: „Tai, kaip R. Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja pereinamuosius epizodus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtampos protrūkio, rodo išties tarptautinį jo lygmenį. Orkestras jo klauso ir tiksliai derina aistrą su profesionaliu preciziškumu.“

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 12 m. 2 mėn. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.