kovo
29 d.
Trečiadienis, 18:00, Vokalinė muzika

KONCERTAS, SKIRTAS KOMPOZITORIAUS EDVARDO GRIEGO 180-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

kovo
29d.

KONCERTAS, SKIRTAS KOMPOZITORIAUS EDVARDO GRIEGO 180-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

Trečiadienis, 18:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

„Jo muzikoje, persmelktoje užburiančios melancholijos, atspindinčioje norvegų gamtos grožį, tai didingai plačioje ir pakilioje, tai pilkutėje, kuklioje, gailioje, bet šiauriečio būdui visuomet neapsakomai stebuklingoje, yra kažkas artimo mums, prigimtinio, akimirksniu randančio mūsų širdyse karštą, atjaučiantį atsaką,“ – taip apie Edvardo Griego kūrybą atsiliepia jo amžininkai. Minėdamas iškilaus norvegų kompozitoriaus jubiliejinę sukaktį Kauno styginių kvartetas parengė klausytojams neeilinę programą, kurią pradės vienintelis išlikęs ir pilnai užbaigtas E. Griego kvartetas, skirtas styginiams instrumentams, o užbaigs kompozitoriaus „sielos balsu“ vadinamos gražiausios dainos, aranžuotos mecosopranui ir styginių kvartetui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, daugiau nei 40 metų gyvuojantis KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune, koncertavęs įvairiose salėse ir festivaliuose Lietuvoje, reprezentavęs aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje). Kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų. Jis yra nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams, yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.

RITA PREIKŠAITĖ yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė. Be kuriamų vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, dainininkė aktyviai koncertuoja. Jos parengtų vokalinių programų skalė itin plati – nuo baroko muzikos iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį solistė skiria lietuvių muzikai. Su aktore V. Kochanskyte ji paruošė daugybę įvairios tematikos muzikos ir poezijos vakarų, jų programas girdėjo daugybėje Lietuvos miestų bei JAV lietuvių bendruomenėse. R. Preikšaitė yra pelniusi „Fortūnos“ prizą už Liubašos vaidmenį N. Rimskio-Korsakovo operoje „Caro sužadėtinė“.

Skip to content