spalio
23 d.
Šeštadienis, 17:00, Simfoninė muzika

KONCERTAS „PENKIOS GIMTADIENIO NUOTAIKOS“ Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus 50-ties metų jubiliejui

spalio
23d.

KONCERTAS „PENKIOS GIMTADIENIO NUOTAIKOS“ Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus 50-ties metų jubiliejui

Šeštadienis, 17:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius  buvo įkurtas 1971 m. birželio mėnesį. Pradžioje jį sudarė tik penki nariai – kompozitoriai Jonas Dambrauskas, Viktoras Kuprevičius, Vladas Švedas, Algimantas Kubiliūnas ir Giedrius Kuprevičius. Vėliau skyrių papildė muzikologė Eugenija Ragulskienė. Pirmasis skyriaus pirmininkas buvo G. Kuprevičius. Jo iniciatyva dienraštyje „Kauno tiesa“ (dabar „Kauno diena“) buvo įsteigtas šeštadieninis skyrelis „Muzikinis gyvenimas“, apie dešimtmetį gyvavo tradicinis kasmetinis renginys „Muzikos savaitė“, kurios metu skambėjo nauji lietuvių kompozitorių kūriniai. Kiekvieną pavasarį vykdavo ataskaitiniai Kauno kompozitorių kūrinių koncertai. Nuo 1982 m. G. Kuprevičiaus pradėtą veiklą tęsė naujasis skyriaus vadovas A. Kubiliūnas. 1994 m. vadovavimą skyriui perėmė kompozitorė Dalia Kairaitytė. Jos pastangomis 1997 m. suorganizuotas pirmasis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. 2001–2007 m. skyriui vadovavo ir festivalį rengė kompozitorius Vidmantas Bartulis, nuo 2007 m. – kompozitorė Zita Bružaitė. Nuo 2013 m. Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriui vadovauja muzikologė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Nuo 2020 m. festivalio „Iš arti” meno vadovė – kompozitorė Viltė Žakevičiūtė.

Šiemet Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius švenčia jubiliejinius metus. Daugiau apie organizacijos istoriją bei sukakčiai skirtus planus skaitykite pokalbį su skyriaus vadove muzikologe Kristina Mikuličiūte-Vaitkūniene:
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/kauno-kompozitoriu-bendruomenes-variklis-netyla-jau-pussimti-metu-1013773

Koncerte „Penkios gimtadienio nuotaikos“ skambės penki Kauno kompozitorių kūriniai. Apie juos trumpai:

„Elegija Tėvynę palikusiems“ (2009) – tai nedidelė kompozicija akordeonui ir styginių orkestrui, kurioje siekiau sudirginti Tėvynę palikusiųjų sielas. Todėl muzika pabrėžtinai graži ir skaudi, bet ne naujališka. Akordeonas man asocijavosi su namais, kuriuose daugybė lietuvių galėjo likti. Dabar, kiek tenka su jais susitikti, regiu jų sujaudintose akyse ašaras, kai prakalbame apie Lietuvą…
Giedrius Kuprevičius

,,Nerimo jūra“ (2019) – tai lyg buvusio gyvenimo atspindžiai, ramiai mirguliuojančioje vandens begalybėje. Kūrinys ,,sukonstruotas“ iš keturių natų — E d B a — iš kurių išsirutulioja visos melodinės slinktys. ,,Nerimo jūra“ dedikuota mano Mokytojo Eduardo Balsio atminimui.
Dalia Kairaitytė

„Dvi vinjetės“ (2021) – tai dvi skirtingo charakterio pjesės kameriniam styginių orkestrui. Kurdamas pjeses, neturėjau mintyse jokių literatūrinių poteksčių, jokių žodžiais apibūdinamų vaizdų ar programų. Tai tik dvi skirtingos nuotaikos, išreikštos garsais, sąskambiais, ritmais… Klausytojas, žinoma, turi teisę, girdėdamas muziką, mintyse interpretuoti, kurti asociacijas…
Algimantas Kubiliūnas

„Adagio“ obojui ir styginių instrumentų orkestrui buvo sukurtas 2017 metais, kūrybinės rezidencijos metu Kremse (Austrija). Sumanymą parašyti lyrinį, melodingą, baroko, modernizmo ir džiazo elementus jungiančią kompoziciją lėmė yrančių Lietuvos dvarų vaizdiniai, kuriuos su jų istorijomis po truputį priglaudžia gamta. Emociniu išraiškingumu užkrėtė ir žinomi Adagio pavyzdžiai, sukurti Tomaso Giovanni Albinoni, Samuelio Barberio ir kt.
Zita Bružaitė

Vidmanto Bartulio „I like Schubert“ styginių instrumentų orkestrui (1998) – tai kompozicija iš originaliosios jo serijos „I like“, kurią sudaro 17 opusų, skirtų įvairioms instrumentų sudėtims ir rašytų 1993–2020 m. „I like Chopin“, „I like J. Haydn“, „I like J. S. Bach“, „I like Marlene Dietrich“ ir kt.

Pagrindinis koncerto partneris Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriumi.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content