Balandžio 19 d. Kaunas suskambės akordeono melodijomis. Jau 10-asis tarptautinis akordeonininkų konkursas „Ascoltate“ buria visos Lietuvos ir užsienio šalių muzikus ir melomanus. Kauno filharmonijoje susirinkę klausytojai turės unikalią progą iš arti susipažinti su įtakingiausiais šios muzikos atlikėjais. Tai visame pasaulyje koncertuojantys muzikos talentai – Samuele Telari (Italija), Momir Novakovič (Serbija-Estija) ir Laimonas Salijus (Lietuva). Atlikėjai pasirodys su VDU Kameriniu orkestru, diriguojamu maestro Vytauto Lukočiaus.
Kruopščiai parinkta programa organizatoriai ketina įtikti įvairių muzikos žanrų gerbėjams – nuo J. S. Bacho koncertų iki šių laikų originalios akordeono muzikos. Koncertas skirtas tiek išlavintam, rafinuoto skonio melomanui, tiek pradedančiam klausytojui, norinčiam susipažinti su kerinčiu akordeono ir styginių orkestro sąskambiu.
SAMUELE TELARI – italų akordeonininkas, kuris aktyviai ir sėkmingai reiškiasi kaip solistas, kamerinės muzikos atlikėjas bei pedagogas. Neseniai atlikti rečitaliai „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Berlyno „Konzerthaus“ sužavėjo klausytojus. Samuele dalyvavo Maklenburgo-Pomeranijos, Verbjė, Čeltnamo ir Šlerno muzikos festivaliuose, bendradarbiavo su Pablo Barragan, „Leonkoro“, „Esme“ ir „Simply“ kvartetais, 2022 m. debiutavo su Haydn orkestru, diriguojamu Kent Nagano. Samuele aktyviai koncertuoja visoje Europoje, pasirodydamas prestižiškiausiose koncertų salėse Milane, Romoje, Strasbūre ir kt. Kaip solistas pasirodė su kvartetu „Fonè“. 2017 m. atlikėjas išleido solo albumą „Limes“, o 2020 m. albumą „Broken Shake“.
MOMIR NOVAKOVIČ – akordeonininkas iš Serbijos, akordeono disciplinos dėstytojas Estijos muzikos ir teatro akademijoje ir Lasnamäe muzikos mokykloje Taline, Estijoje. Momir studijavo giliausias akordeono muzikos tradicijas puoselėjančioje Serbijos mokykloje, Kragujevaco muzikos mokykloje baigė mokslus pas visame pasaulyje pripažintą dėstytoją prof. Milijan Bjelitic. Magistrantūros studijas baigė „Svizzera Italiana“ konservatorijoje Lugane, Šveicarijoje. Momir dažnai galima išgirsti atliekant solines programas, taip pat ir įvairių ansamblių sudėtyse. Jis yra „Trio Ambasador“ narys. Atlikėjas nuolatos bendradarbiauja su kompozitoriais, tokiais kaip Nadir Vassena, Wolfgang Rhim, Mattias Steinhauer, Giovanni Santini, Alessio Sabella, Tamara Basaric ir kt., kurie, atlikėjo iniciatyva, sukūrė naujos modernios muzikos akordeonui. Atlikėjas pelnė daugiau nei 40 apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose, tarp kurių – 2008 m. 2-oji vieta pasaulio akordeonistų čempionate „Coupe mondiale“, 2-oji vieta akordeonistų konkurse „Città di Castelfidardo“ Italijoje.
2014 m. Momir apdovonotas „Ambassador Club“ prizu Lugane už pelnytą 2-ąją vietą tarptautiniame visų muzikos instrumentų konkurse „Prix Credit Suisse“ ir aukštus pasiekimus muzikinėje karjeroje. Prie sėkmingos Momir karjeros prisidėjo Bazelio Fritz Gerber fondas bei Jugoslavijos Princesė Elizabeta. Nuo 2021 m. jis yra tarptautinio akordeonistų festivalio „AccordionfEST“ iniciatorius ir meno vadovas.
LAIMONAS SALIJUS – vienas žymiausių šių dienų akordeonininkų Lietuvoje. Jis yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė“ (Zalcburgas, Austrija) ir „Pasaulio trofėjus“ (Kaunas) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys, yra paruošęs programas kartu su solistais Giedriumi Prunskumi, Jonu Sakalausku, Dovile Kazonaite ir kt. Jis atliko solinius rečitalius Serbijoje, Gruzijoje, Brazilijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Italijoje, grojo su VDU Kameriniu orkestru, Kauno miesto simfoniniu orkestru, Kauno muzikinio teatro simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Kalabrijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro orkestru.
VDU KAMERINIS ORKESTRAS, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Kipre, Vokietijoje, JAV, Sakartvele, dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose. 2013 m. išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija“, 2017 m. Liutauro Janušaičio dvigubą kompaktinę ir vinilinę plokšteles ,,Two different sides“, 2020 m. Kosto Smorigino kompaktinę ir vinilinę plokšteles, tais pačiais metais meditacinės muzikos kompaktinę plokštelę ,,Infinity“, o 2021 m. orkestro 10-mečio proga lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę, pavadinimu ,,Fraktalas“.
Koncerto rengėjas VšĮ „Klasikos projektai“
Koncerto partneris KĮ Kauno valstybinė filharmonija
Bendrarengėjai:
VDU Kamerinis orkestras
XV tarptautinio akordeonistų konkurso „Ascoltate“ organizatoriai: Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno krašto akordeonistų draugija