lapkričio
16 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Festivaliai

KOMPOZITORIUS TEISUTIS MAKAČINAS IŠ ARTI

lapkričio
16d.

KOMPOZITORIUS TEISUTIS MAKAČINAS IŠ ARTI

Ketvirtadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Mažojoje salėje

Dėmesio pasikeitė koncerto, numatyto lapkričio 15 d. data. Renginys Kompozitorius Teisutis Makačinas IŠ ARTI perkeltas į lapkričio 16 d.

Kompozitorių Teisutį Makačiną daugelis tapatina su plačiai žinomomis jo estradinėmis dainomis, tokiomis kaip „Vėjas man pasakė“, „Berniukai“, „Vėl namo, vėl namo“, „Sugrįžk, kol nevėlu“. Lapkričio 15 d. klausytojai turės progą pažinti šį kūrėją iš arti ir pasiklausyti jo išties puikios akademinės muzikos. Programos iniciatorė, smuikininkė Ilona Klusaitė, sako, kad idėja gimė asmeniškai susipažinus su kompozitoriumi viename Birštono festivalių. Viskas prasidėjo nuo kelių pjesių smuikui ir fortepijonui, bet kompozitoriui užsidegus šia idėja ir ėmus naujai redaguoti senokai parašytus kūrinius, programos koncepcija išsiplėtė. Joje atsirado vietos naujoms kūrinių transkripcijoms bei džiazinėms improvizacijoms, paties maestro populiarių dainų temomis. Kaip teigia I. Klusaitė, visi koncerte skambėsiantys T. Makačino kūriniai – pjesės smuikui ir fortepijonui bei estradinių dainų melodijas iš užmaršties pažadinančios siuitos smuikui, saksofonui ir fortepijonui – pasižymi gracingais šokių ritmais, melodingumu, savita polifonija ir netikėta harmonine kalba, skamba gaiviai, drąsiai, kartais pašėlusiai valiūkiškai, kviesdami pasinerti į įvairiausių šokių sūkurį. T. Makačino kūrinius klausytojams pristatys saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, smuikininkė I. Klusaitė, pianistai Goda Stanionytė ir Mykolas Bazaras. Koncerte žada dalyvauti ir pats, ką tik 85-metį atšventęs, kompozitorius. Jį kalbins bei visą programą moderuos kompozitorė Zita Bružaitė. Šiuo metu atlikėjai aktyviai įrašinėja kompozitoriaus muzikos kompaktinę plokštelę „Teisutis Makačinas. Šokio žingsniu. By Dancing Step“, kurią tikisi publikai pristatyti šiais metais.

Projekto generalinis rėmėjas Lietuvos kultūros taryba
Remia: AGATA, LATGA, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Projekto partneriai: šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, LMTA, Kauno valstybinė filharmonija, Vilniaus koncertų salė „Organum“, Klaipėdos koncertų salė, Studija „Mama“

Skip to content