gegužės
08 d.
Sekmadienis, 17:00, Simfoninė muzika

KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“

gegužės
08d.

KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“

Sekmadienis, 17:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

17-ąjį koncertinį sezoną Kauno miesto simfoninis orkestras užbaigs įspūdingąja Antono Brucknerio simfonija Nr. 6 A-dur. Savo Šeštąją simfoniją kompozitorius kūrė būdamas pakilios nuotaikos ir pagaliau išgyvendamas gyvenimo pilnatvę. Šeštosios simfonijos muzika stebinančiai gaivi ir pakylėta. Iš tiesų ši simfonija suvokiama tarsi pasaulėtvarkos grožio ir didybės pašlovinimas. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji – pati šviesiausia. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve. Lyrinės temos prisodrintos iki tol negirdėta emocine galybe ir jausmų šiluma.

Šį vakarą publika turės galimybę išgirsti ir IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso pirmosios vietos laimėtoją Elžbietą Liepą Dvarionaitę. Solo koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru – tai išskirtinė orkestro dovana balandžio mėnesį vykusio tarptautinio konkurso nugalėtojui.

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ gimė 2001 metais, Vilniuje. Nuo šešerių metų mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vaidos Kirvelytės ir Albinos Šikšniūtės klasėse, šiuo metu studijuoja Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete Annos Malikovos klasėje spec. fortepijono klasėje. Elžbieta yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Ji laimėjo pirmąsias vietas Antonine (Lenkijoje) – monografiniame F. Chopino konkurse „Chopin dla najmlodszych“ (2013), Rygoje – „Riga international piano competition“ (2013), Usti nad Labem (Čekijoje) –„Virtuosi per musica di pianoforte“ (2016), įvertinta Grand Prix respublikiniame VIII J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje (2016). 2018 m. vykusiame S. Vainiūno tarptautiniame pianistų konkurse Elžbieta buvo apdovanota „Impectus Musicus“ spec. prizu, o 2019 m. iškovojo pirmąsias vietas respublikiniame konkurse Vilniuje „Lisztofonija“ ir „Ville de Gagny“ (Prancūzijoje), kuriame jai buvo įteikti ir du specialūs prizai už geriausią J. S. Bacho atlikimą ir už meistriškumą. E. L. Dvarionaitė koncertavo su kone visais Lietuvos, taip pat Rygos, Talino orkestrais, Čekijos „Virtuosi Brunensis“, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei LMTA simfoniniais orkestrais. Tobulinosi Y. Bronfmano, J. F. Heisser, P. Geniušo, R. Plano, D. Bashkirovo, N. Serioginos, P. Nersessiano ir kitų meistriškumo pamokose. Atlikėją nuo 2013 m. globoja ir reguliariai konsultuoja prof. Mūza Rubackytė.

Orkestrui ir solistei sezono uždarymo koncerte diriguos jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis.

Koncerto organizatorius:
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com
www.kaunosimfoninis.lt

Skip to content