rugsėjo
19 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KETURI METŲ LAIKAI

rugsėjo
19d.

KETURI METŲ LAIKAI

Ketvirtadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Kamerinis orkestras „I Solisti Aquilani“ ir smuikininkas Daniele Orlando, Italijoje pristatę naują programą „A. Vivaldi – Keturi metų laikai“ ir susilaukę teigiamo atgarsio, atvyksta į Lietuvą.

Atlikėjai baroko muzikos pagalba nori atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulines klimato problemas, todėl neatsitiktinai programoje pasirinktas A. Vivaldi „Keturių metų laikų“ kūrinys. Anot jų, gamta keičiasi neįtikėtinai greitai ir pasaulis su kiekviena diena tampa vis gležnesnis dėl užterštumo, o kadaise A. Vivaldi sukurti ,,Keturi metų laikai“ jau tampa nebe tokie pastebimi. Koncerto idėjai atlieps ir specialiai šiai programai sukurtas trumpametražis filmukas.

Svečiai iš Italijos – „I Solisti Aquilani“ gyvuoja nuo 1968 m. ir šiandien yra vienas prestižiškiausių kamerinių orkestrų Italijoje. Orkestrą sudaro aukšto lygio muzikantai, gebantys atlikti daug dėmesio reikalaujančius virtuoziškus kūrinius. Jų repertuaras itin platus: nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Pagrindinis dėmesys skiriamas italų kompozitoriams, tačiau atliekami ir operiniai kūriniai. „I Solisti Aquilani“ aktyviai koncertuoja visoje šalyje, yra pagrindinis svarbių šalies kultūrinių renginių dalyvis. Orkestras taip pat yra surengęs nemažai reikšmingų gastrolių Europoje, Vidurio ir Tolimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Amerikoje, grojo geriausiuose koncertų salėse, yra nuolat kviečiamas dalyvauti festivaliuose Italijoje ir svetur, dažnai groja su tarptautinę šlovę pelniusiais muzikais, kas jiems yra didžiulė garbė.

Smuikininkas Daniele Orlando debiutavęs 17 metų buvo įvardintas kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos atlikėjų. Kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys koncertavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Portugalijoje, Slovakijoje, Graikijoje, Airijoje, Švedijoje su puikiais muzikais. Yra įrašęs nemažai kompaktinių plokštelių su garsiomis kompanijomis. Daniele Orlando nuo 2014 m. yra Akvilos kamerinio orkestro koncertmeisteris. Jis groja 1805 metais Giovan Battista Ceruti pagamintu smuiku.

Koncerto partneris – Italų kultūros institutas Vilniuje

Skip to content