vasario
22 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

vasario
22d.

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS, kaip ir kasmet, tęsia prasmingą ciklą „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Tradicija tapusi idėja atveria kelią itin talentingiems, dar tik pradedantiesiems savo muzikos bei kūrybos kelią atlikėjams. Koncertas kartu su profesionaliu kolektyvu suteikia jiems galimybę pajusti ansamblių muzikavimo grožį, atrasti nepatirtų šio žanro klodų, kūrybiškai tobulėti ir eiti šiuo keliu toliau. Kauno styginių kvarteto misija – pakurstyti tą kibirkštį, įžiebti dar didesnį norą muzikuoti, atsiskleisti. Ne vienas gabus atlikėjas, anksčiau koncertavęs su šiuo kolektyvu, yra išplaukęs į plačiuosius vandenis, ir garsina Lietuvos vardą savo pasiekimais bei aukštu profesionalumu.

Kauno styginių kvarteto mėgėjai puikiai žino, kad jau daugiau kaip 40-metį gyvuojantis kolektyvas visada lieka ištikimas rimtai ir kokybiškai muzikai, tarnauja Lietuvos, ypač Kauno kultūrai, itin vertina bei dažnai atlieka Kauno kompozitorių kūrybą. Lietuvoje kvartetas yra surengęs įvairių koncertų ciklų: „Visų laikų modernistai“, „Kauno kompozitorių vakarai“, „Styginių kvarteto žanro raida“.

Šių metų „Kauno kvartetas ir jaunieji “ cikle dalyvauja daug pasiekę Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos auklėtiniai bei VDU Muzikos akademijoje studijuojantis perspektyvus pianistas iš Ukrainos.

Nuolatinė konkursų ir festivalių dalyvė fleitininkė TAJA SOKAITĖ (11 kl., mokytoja ekspertė Aušra Lukoševičiūtė) yra grojusi solo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, laimėjusi laureato diplomus bei „Grand Prix“ III tarptautiniame klasikinės muzikos konkurse „Astana classic“, „Grand Prix“ – I ir II respublikiniame konkurse ,,Vivat fleita“. 2023 m. T. Sokaitė pelnė Manto Šukevičiaus ir Zitos Bružaitės premijas talentui skatinti, tais pačiais metais laimėta 1-a vieta XXIX respublikiniame J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais instrumentais konkurse, ir kt.

MIŠELĖ KISELIOVA (8 kl., mokytoja ekspertė Ramunė Bandzaitytė-Kalėdienė) aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose, konkursuose, festivaliuose. Šalia įvairių pasiekimų – pirmos ir antros vietų laureato diplomų – svarbiausias yra „Grand Prix“ apdovanojimas, kurį smuikininkė pelnė pernai metais vykusiame III tarptautiniame konkurse-festivalyje ,,Amicitia Sonans“.

Jaunasis klarnetininkas GUSTAS BARTULIS (8 kl., mokytojas ekspertas Andrius Bernotaitis) yra tapęs laureatu nuotoliniuose jaunųjų atlikėjų tarptautiniuose konkursuose „Ad libitum“ ir „Daina miestui“. 2022 m. jis apdovanotas diplomu Algirdo Budrio IV medinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurse bei tapo 2-os vietos laureatu XXIX respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurse. 2023 m. G. Bartulis koncertavo su Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos simfoniniu orkestru ir dirigentu Jonu Janulevičiumi koncerte „Vaikai – vaikams“.

SMILTĖ PUIDOKĖ savo muzikinį kelią pradėjo Kauno 1-oje muzikos mokykloje, mokytojos Loretos Krivaitienės klasėje, ir jau antraisiais mokymosi metais dalyvavo konkurse Italijoje, kur užėmė antrąją vietą. Nuo ketvirtos klasės ji mokosi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, mokytojos-ekspertės Laimos Bliujienės smuiko klasėje. Per šiuos metus S. Puidokė dalyvavo daugelyje konkursų, pelnė laureato diplomus, grojo solo su pučiamųjų orkestru ,,Ąžuolynas“ bei su mokyklos simfoniniu orkestru filharmonijoje. Muzikines žinias bei patirtį jaunoji atlikėja plėtė prof. Rusnės Mataitytės, Dunios Erchovos bei Ačio Banko meistriškumo kursuose, ne kartą dalyvavo rengiamuose vasaros kursuose-stovyklose.

Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių meistriškumo kursų dalyvis ARTURAS SHUTOVAS muzikinę karjerą pradėjo Chersono muzikos koledže, studijas tęsė Odesos nacionalinėje muzikos akademijoje, o šiuo metu studijuoja VDU Muzikos akademijoje, profesoriaus Donaldo Račio ir lektorės Koktrynos Kaklauskaitės klasėse, nuo 2022 m. yra šio akademijos Vokalo katedros koncertmeisteris. Pianistas aktyviai koncertuoja įvairiose Kauno ir Vilniaus koncertų salėse kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. A. Shutovas yra Feuerwerk Einbecko fortepijono ir Vienos operos akademijų narys. 2023 m., kaip šių akademijų narys, pasirodė Vokietijoje – Einbecko rotušės ir Gudrun Petzold koncertų salėse, Austrijoje – Vienos filharmonijoje, „Mozarthaus“ ir „Borromäus“ salėse.

Skip to content