vasario
08 d.
Trečiadienis, 18:00, Kamerinė muzika

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

vasario
08d.

KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kauno styginių kvartetas, kaip ir kasmet, tęsia ciklą „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Tradicija tapusi idėja suteikia galimybę jauniems ir talentingiems atlikėjams pajusti ansamblinio muzikavimo grožį bei ypatumus. Muzikuodami su Kauno kvartetu, jaunieji solistai pasisemia patirties, muzikinių skonių įvairovės, gilesnio muzikos pajautimo, stilistikos ypatumų.

Šių metų cikle dalyvauja dvi jaunos ir perspektyvios atlikėjos, jau nemažai pasiekusios savo srityje. Tai – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė Liepa Jurgutavičiūtė ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinė Meda Siliūtė.

Smuikininkė LIEPA JURGUTAVIČIŪTĖ yra daugiau nei 27 respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė bei specialiųjų prizų laimėtoja, taip pat aktyvi koncertų, festivalių ir meistriškumo kursų dalyvė. Ji yra grojusi solo su įvairiais kvartetais ir orkestrais. 2016 m. smuikininkei suteiktas Jaunosios Šiaulių miesto šviesuolės vardas, o Šv. Kazimiero ordinas ją apdovanojo sidabrine „Angelo globėjo“ statulėle už aktyvią koncertinę veiklą ir Šiaulių miesto garsinimą Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 2016 m. L. Jurgutavičiūtę globoja Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Jaunoji pianistė MEDA SILIŪTĖ yra 24 tarptautinių ir 11 respublikinių konkursų laureatė. Kaip solistė ji yra grojusi su Kauno miesto simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Šiaulių miesto kameriniu orkestrais, septynis kartus dalyvavo M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje Palangoje, tobulinosi meistriškumo kursuose.

Daugiau nei 40 metų gyvuojantis KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS visada lieka ištikimas rimtai ir kokybiškai muzikai, tarnauja Lietuvos, ypač Kauno kultūrai, itin vertina bei dažnai atlieka Kauno kompozitorių kūrybą, tarsi vėliavnešys stengiasi išsaugoti tikrąsias meno vertybes ir paskatinti tą daryti kitus.

Skip to content