balandžio

Privatu: KAUNO KVARTETAS IR JAUNIEJI

Trečiadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

Mažojoje salėje

Kauno styginių kvartetas, kaip ir kasmet, tęsia prasmingą ciklą „Kauno kvartetas ir jaunieji.“ Tradicija tapęs ciklas suteikia galimybę jauniems ir talentingiems atlikėjams pajusti ansamblinio muzikavimo grožį bei ypatumus. Muzikuodami su Kauno kvartetu, jaunieji solistai pasisemia patirties, muzikinių skonių įvairovės, gilesnio muzikos pajautimo, stilistikos ypatumų, o kai kuriuos iš jų tai inspiruoja tęsti bei daugiau gilintis į kamerinio muzikavimo žanrą, burtis į kvartetus, kvintetus bei kitų sudėčių kolektyvus.

Šįkart koncerte dalyvaus keturi talentingi jauni atlikėjai: klarnetininkai Amelija Lapinskaitė, Rapolas Bartulis ir pianistai Kamilė Palekauskaitė, Benediktas Bartulis.

AMELIJA LAPINSKAITĖ mokosi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, klarnetu groja nuo 2016 m. mokytojo eksperto Vitaliaus Žemaičio klasėje. Nuo 2017 m. yra M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė, 2018 m. Amelija apdovanota kompozitorės Zitos Bružaitės vardo premija bei Kauno miesto mero V. Matijošaičio padėka už puikius pasiekimus ir Kauno miesto garsinimą šalyje ir pasaulyje. 2019 m. jai įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimas už puikius pasirodymus tarptautiniuose muzikos konkursuose. Šiuo metu Amelija aktyviai koncertuoja solo bei įvairių ansamblių sudėtyse, ruošiasi keliems tarptautiniams bei respublikiniams konkursams.

RAPOLAS BARTULIS yra įvairių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas, pelnęs aštuonias pirmąsias vietas ir tris „Grand Prix“. Jis yra koncertavęs Vokietijoje su Duisburgo filharmonijos kvartetu, su Vilniaus kvartetu bei Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Klaipėdos kameriniu, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ bei Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir VDU muzikos akademijos simfoniniu orkestru. Jaunasis muzikas yra apdovanotas dviem Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Šiuo metu jis studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

KAMILĖ PALEKAUSKAITĖ mokosi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje mokytojos ekspertės Birutės Kumpikienės fortepijono klasėje. Pianistė aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, koncertuose, festivaliuose, minėjimuose bei kituose renginiuose kaip solistė bei kamerinio ansamblio atlikėja. Nuo 2016 m. ji yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė bei diplomantė.

BENEDIKTAS BARTULIS, daugelio tarptautinių konkursų bei Karalienės Mortos premijos laureatas, studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei tobulinasi meistriškumo kursuose pas pripažintus Lietuvos ir užsienio pianistus.

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.