spalio
24 d.
Šeštadienis, 18:00, Kamerinė muzika

Kauno kvartetas ir jaunieji

spalio
24d.

Kauno kvartetas ir jaunieji

Šeštadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Kiekvienais metais, rudenį, Kauno styginių kvartetas tęsia prasmingą idėjinį ciklą – „Kauno kvartetas ir jaunieji“.

Šio kolektyvo mėgėjai puikiai žino, kad daugiau nei 35-erius metus gyvuojantis Kauno styginių kvartetas visada lieka ištikimas rimtai ir kokybiškai muzikai, tarnauja Lietuvos, ypač Kauno kultūrai, itin vertina bei dažnai atlieka Kauno kompozitorių kūrybą, tarsi vėliavnešys stengiasi išsaugoti tikrąsias meno vertybes, „nenupopsėti“, paskatinti tą daryti ir kitus. Ne veltui 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Vyriausybės premija.

Lietuvoje kvartetas yra surengęs įvairių koncertų ciklų: „Visų laikų modernistai“, „Kauno kompozitorių vakarai“, „Styginių kvarteto žanro raida“, „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Pastarąjį ciklą Kauno kvartetas itin vertina, nes jis tarsi atveria kelią pasireikšti dar tik pradedantiesiems savo muzikos bei kūrybos kelią atlikėjams. Koncertas kartu su profesionaliu kolektyvu suteikia galimybę pajusti ansamblių muzikavimo grožį, atrasti nepatirtų šio žanro klodų, kūrybiškai tobulėti ir nešti amžiną kultūros deglą tolyn. Ne vienas gabus atlikėjas, anksčiau koncertavęs su šiuo kolektyvu, yra išplaukęs į plačiuosius vandenis.

Koncerte grieš net trys smuikininkės besimokinančios Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Tai Paulina Banaitytė ir Simona Lukaševičiūtė (mokytojos ekspertės Mildos Pupelienės smuiko klasė) bei Ieva Janulevičiūtė (mokytojos ekspertės Ilonos Klusaitės smuiko klasė).

PAULINA BANAITYTĖ yra IV tarptautinio konkurso ,,Olimpo musicale“ „Grand Prix“ laimėtoja, Respublikinio J. Urbos styginių instrumentų konkurso I vietos laureatė, Nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatė ir tarptautinio B. Dvariono pianistų ir styginių konkurso diplomantė, Tarptautinio 5-ojo S. Sondeckio pianistų, violončelininkų ir smuikininkų konkurso diplomantė, VIII tarptautinio konkurso ,,Muzikuojame dviese“ I vietos laureatė, styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Crescendo“ laureatė, tarptautinio konkurso „Kaunas Sonorum“ III vietos laureatė. Kauno filharmonijoje grojo solo su J. Naujalio muzikos gimnazijos ir VDU Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, dalyvavo XXVI tarptautiniame jaunųjų muzikų festivalyje „Kaunas 2017“, Kauno filharmonijoje grojo su orkestru Z. Bružaitės kūrinį, už kurio atlikimą gavo kompozitorės Z. Bružaitės vardo premiją.

SIMONA LUKAŠEVIČIŪTĖ yra 7-ojo tarptautinio konkurso „Muzikos tiltai“ I vietos laureatė, Lietuvos muzikos mokyklų jaunųjų styginių konkurso „Akimirkos“ II ir III vietos laureatė, 10-ojo „Accordion Art Festival & Contests“ I vietos laureatė, tarptautinio konkurso „Kaunas Sonorum“ III vietos laureatė, „Concorso Internazionale di Musica Citta di Stresa“ II vietos laureatė, Nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso diplomantė.

IEVA JAUNULEVIČIŪTĖ yra nacionalinio B. Dvariono konkurso diplomantė, dukart dalyvavo tarptautiniame „Kaunas Sonorum“ konkurse, Kauno filharmonijoje grojo solo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, grojo koncerte „Muzika ne tik Pučia“ su „Ąžuolyno“ pučiamųjų instrumentų orkestru. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas Gintvilę Vitėnaitę, Rūtą Lipinaitytę, Dalią Kuznecovaitę, Pavelą Bermaną, profesorių Davide‘ą Alogną 2019 m. koncertavo Sicilijoje, Taorminoje.

Skip to content