gruodžio
02 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Pramoginė muzika

KAUNO BIGBENDUI – 30

gruodžio
02d.

KAUNO BIGBENDUI – 30

Ketvirtadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Šventinį gruodžio mėnesį kaip visuomet išradingas Kauno bigbendas pradės tiesiog apskritai džiazuodamas. Kodėl apskritai? Ogi dėl naujausios kompaktinės plokštelės „Kauno bigbendas. Jazz Up“ sutiktuvių, kuriose suksis lietuviško džiazo naujienos, sukurtos specialiai jubiliejų pasitinkančiam kolektyvui, ir laiko patikrinti bigbendiniai opusai.

Per tris gyvavimo dešimtmečius, Kauno bigbendas tapo Lietuvos džiazo ikona: su kolektyvo veikla susiję daugelis Lietuvos džiazo solistų, puikiai žinomų ne tik šalyje, bet ir tarptautinėse scenose. Pirmojo profesionalaus džiazo orkestro istorija prasidėjo prieš tris dešimtmečius, 1991 m. Beveik du dešimtmečius šiam orkestrui vadovavo ir bigbendo ritmu gyveno šviesaus atminimo pianistas Romuladas Grabštas. Su Kauno bigbendu koncertavo iškilūs Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantai, kuriems Kauno bigbendas buvo gero džiazo ir kokybės ženklas, nacionalinis langas į pasaulinio džiazo maršrutus. Ketvirtus metus Kauno bigbendui vadovauja kompozitorius, aranžuotojas ir trombonininkas Jievaras Jasinskis, kuris tradicijas papildo gaiviomis idėjomis.
Viena iš tęsiamų Kauno bigbendo linijų – ypatingas dėmesys lietuvių džiazo solistams ir jų džiazo kompozicijoms. Todėl Kauno bigbendas kūrybinės veiklos 30–mečiui parengė programą, kurioje skambės jaunosios kartos, tačiau atpažįstamą veidą turinčių ir žinomų Lietuvos solistų kompozicijos bei „grabštiniai gabalai“. Dabarties džiazo muzikos skambesį įprasmins ikoniškas džiazo instrumentas – saksofonas ir ryškiausi šių dienų solistai, kompozicijų autoriai – Liutauras Janušaitis, Leonardas Pilkauskas, Karolis Šarkus, Donatas Petreikis, Simonas Šipavičius. Būtent su šiais atlikėjais rugsėjo mėnesį buvo įrašomi nauji kūriniai, kuriuose improvizaciniai solistų epizodai lygiareikšmiai varžosi su Kauno bigbendu. Ikoniško instrumento – saksofono ir bigbendo jungtis koncerte vainikuos Kauno bigbendo vyr. dirigento Jievaro Jasinskio kūrinys „Sax soli“, skirtas Kauno bigbendui ir laukiamai kompaktinei plokštelei „Jazz Up“.

Aukštyn su džiazo muzika ir su Kauno bigbendu!

Koncerto organizatorius: koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ (vadovas Vaidas Andriuškevičius, tel. +370 37 220385, e. p. info@kaunosantaka.lt)
Informacinis rėmėjas: „Kauno diena“
Partneris: Kauno valstybinė filharmonija

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content