vasario
23 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

KASPAR ZEHNDER – UŽBURIANTIS BATUTOS IR FLEITOS VIRTUOZAS IŠ ŠVEICARIJOS

vasario
23d.

KASPAR ZEHNDER – UŽBURIANTIS BATUTOS IR FLEITOS VIRTUOZAS IŠ ŠVEICARIJOS

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Išskirtiniu talentu garsėjantis šveicarų dirigentas ir fleitininkas Kasparas Zehnderis kilęs iš alpių papėdės, Berno kantone. Atlikėjas studijavo fleitą ir dirigavimą Berne, Paryžiuje, Sienoje bei Europos Mocarto akademijoje.

Nuo sėkmingo debiuto 2007 metais garsiojoje Milano „La Scala“ jis dirigavo daugeliui žymiausių orkestrų visoje Europoje. Nuo 2018 m. jis yra Hradec Králové filharmonijos orkestro vyriausiasis dirigentas (Čekija), 2012-2022 m. vadovavo šveicarų Biel Solothurn simfoniniam orkestrui. 1999–2020 m. K. Zehnderis buvo šveicarų vasaros festivalio „Murten Classics“ meno vadovu, o 2004-2012 m. ėjo muzikos vadovo pareigas garsiajame modernaus meno muziejuje „Zentrum Paul Klee“ Berne. Kaip fleitininkas, jis nuolat rengia kamerinės muzikos koncertus su žymiais scenos partneriais.

Jo repertuare – begalė simfoninių ir vokalinių kūrinių nuo didžiųjų J. S. Bacho oratorijų iki šiuolaikinės kamerinės muzikos, o taip pat beveik visa klasicizmo ir romantizmo laikotarpių simfoninė muzika, akcentuojant visa tai, kas nežinoma, nauja ir naujai atrasta.

Atrasti kažką naujo maestro K. Zehnderis pakvies ir šio vakaro koncerte, kuriame skambės mūsų koncertų salėse ne taip dažnai girdima W. A. Mozarto 33-oji simfonija bei jo kūriniai fleitai ir orkestrui. O vakarą vainikuos austrų genijaus F. Schuberto „Mišios“, kurias kartu su orkestru atliks Kauno valstybinis choras ir solistai.

Koncerto organizatorius:
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com
www.kaunosimfoninis.lt

Skip to content