birželio
21 d.
Antradienis, 18:00, Festivaliai

XXVII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. KARMEN IR KITOS ISTORIJOS

birželio
21d.

XXVII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. KARMEN IR KITOS ISTORIJOS

Antradienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Išskirtinis koncertas, kuriam pasaulinę italų kompozitoriaus Nicola Campogrande Koncerto smuikui ir styginiams premjerą ruošia Lietuvos kamerinis orkestras kartu su orkestro meno vadovu, smuikininku Sergejumi Krylovu.

Vienas geriausiai žinomų šiandienos italų kompozitorių N. Campogrande savo originalų kūrybos stilių kuria derindamas praeities ir dabarties tradicijas. Jo muzika įrašyta į daugiau kaip 30 kompaktinių plokštelių ir atliekama tokiose salėse kaip „Royal Albert Hall“, „Wigmore Hall“ Londone, „Teatro alla Scala“ Milane, „Opéra Royal de Wallonie“ Lježe, „Werner Hall“ Sinsinatyje, „Rudolfinum“ Prahoje, Paryžiaus filharmonijoje ir kitose.

„Kompozitorė, kurios muzikoje gimsta „harmonijos debesų aureolės“, – taip metaforiškai apie Ž. Martinaitytės muziką rašo svarbiausių Niujorko leidinių kritikai. „Ex tenebris lux“ lotyniškas kūrinio pavadinimas byloja „Iš tamsos šviesa“. Norėjosi, kad ši muzika taptų vedliu per užsitęsusios tamsos zoną ir galiausiai atvestų mus į šviesą, leistų ją patirti bent garsiniu pavidalu“, – sako kompozitorė. Kūrinys sukurtas 2021 m. Vilniaus festivalio užsakymu.

Rodionas Ščedrinas 1967 m. sukomponuotą „Karmen siuitą“ pavadino „Georges’o Bizet muzikos laisva transkripcija styginiams ir mušamiesiems“, ją Lietuvos kamerinis orkestras atliks su ansambliu „Giunter Percussion“. Dabar jau keista, kad tuomet premjera sukėlė nemažą šurmulį – kompozitorius buvo apkaltintas G. Bizet muzikos subjaurojimu, tačiau laikas viską sudėlioja į savo vietas – šiandien „Karmen siuita“ karaliauja teatrų ir koncertų scenose.

Skip to content