gruodžio
10 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

JUODŲ IR BALTŲ KLAVIŠŲ PASAULYJE

gruodžio
10d.

JUODŲ IR BALTŲ KLAVIŠŲ PASAULYJE

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Vokiečių rašytojas, kompozitorius ir dailininkas Ernstas Teodoras Amadėjus Hofmanas yra pasakęs: „Muzikos paslaptis ta, kad ji randa neišsenkamą išraiškos šaltinį ten, kur nutyla kalba.“ Todėl Kauno miesto simfoninis orkestras į koncertą simboliškai pavadintą „Juodų ir baltų klavišų pasaulyje“ kviečia būtent tuos, kurie nori išgirsti ne žodžiais, o muzikos kalba pasakojamą paslaptingą istoriją, kuri gimsta būtent tarp tų juodai baltų klavišų. Tame pasaulyje gimstanti muzika yra kur kas gražesnė nei žmogaus lūpomis ištarti žodžiai.

Koncerte Sergejaus Prokofjevo Trečiąjį koncertą fortepijonui kartu su Kauno simfoniniu orkestru atliks vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų Europoje Robertas Lozinskis. Daugybės tarptautinių konkursų laureatas, pasižymintis ypatingu atliekamos muzikos pajautimu, jau spėjo suburti ne mažą savo gerbėjų būrį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. R. Lozinskis nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais. Pasirodantis didžiosiose koncertų salėse jis ypatingai daug dėmesio skiria ir kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė instrumentinį trio pavadinimu „Trio Agora“, su kuriuo jau koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje ir Lietuvoje. R. Lozinskis yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Tai renginys, į Lietuvą pritraukiantis aukščiausio meistriškumo pianistus iš viso pasaulio.

Diriguojamas Karolio Variakojo orkestras taip pat atliks vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso ypatingu jausmingumu pasižyminčią Simfoniją Nr. 4 e-moll, op. 98.

Koncerto organizatorius
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content