balandžio
24 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

JE T‘AIME! MYLIU TAVE

balandžio
24d.

JE T‘AIME! MYLIU TAVE

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Balandžio 24-osios vakarą sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Minadora Šernaitė ragins atverti širdis pačiam meilės jausmui: „Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra, graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė, pagarbią baimę kelianti lyg pulkas su vėliavomis?“ (Ištrauka iš „Giesmių giesmės“). Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui. Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Liszt bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

„Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats išgyvenimas. Meilė – gyvenimo variklis, muzika – jausmų kurstytoja, aistra – noras gyventi ir kurti“, – atvirai mintimis apie meilę ir kūrybinį gyvenimą dalijasi K. Glinskaitė.

KAROLINA GLINSKAITĖ studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Noreikos kl.), 2014–2015 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) operos studijos stažuotoja, vėliau ilgą laiką stažavo Italijoje. Solistė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė. LNOBT solistė sukūrė Aninos ir Džiovanos vaidmenis G. Verdi operose „Traviata“ ir „Ernani“ bei Leonoros – L. van Beethoveno operoje „Fidelijus“. K. Glinskaitė koncertuoja Lietuvoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Italijoje, dalyvauja „Vilnius City Opera“ spektakliuose, tarptautiniuose muzikos festivaliuose užsienyje, tokiuose kaip „Morellino Classica Festival Internazionale di Scansano“ (Italija), „Triomphe de l’Art Music Festival“ (Belgija), bei Lietuvoje – „Sugrįžimai“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, „Alma Mater Musicalis“, Sakralinės muzikos, Kristupo vasaros, Bistrampolio festivaliuose ir kt. 2019 m. kartu su Birute Asevičiūte koncertavo JAV. Dainininkė yra jungtinio klasikos ir džiazo projekto „Baroque Contempo“ narė.

Pianistė BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: J. Weinrocką (JAV), A. Juozapėnaitę-Eesmaa (Estija), U. Eisenlohrą (Vokietija), H.-D. Alardt (Vokietija), H. Luyten (Belgija), M. Tranchant (Prancūzija), S. Malcevą (Rusija) ir kt. Atlikėja koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kt., yra buvusi maestro V. Noreikos scenos partnere. Ji dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“ (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija-Lietuva) ir daugelyje kitų, pati kuria koncertines programas. B. Asevičiūtė taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams.

 

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content