gruodžio
07 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

J. S. BACH, A. VIVALDI: GROJA ANSAMBLIS „AR’S MUSICA“

gruodžio
07d.

J. S. BACH, A. VIVALDI: GROJA ANSAMBLIS „AR’S MUSICA“

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Kamerinis ansamblis „AR‘s Musica“ ir jo meno vadovas Andrius Radziukynas šį vakarą kviečia praleisti su žymiausių baroko epochos muzikos genijų Johanno Sebastiano Bacho (1685–1750) ir Antonio Vivaldi (1678–1741) muzika. Šių kompozitorių kūryba ne tik žavėjo klausytojus savo puošnumu ir didybe, bet ir suformavo didžiąją dalį klasikinės muzikos kanono. Čia pagrindinės melodijos labai ornamentiškos, jausmai ir emocijos perteikiami sudėtingu muzikiniu turiniu, o kontrastai naudojami vidinėms dramoms atskleisti.

Italų kompozitorius ir smuiko virtuozas Antonio Vivaldi jaunystėje buvo įšventintas į kunigus, tačiau dėl silpnos sveikatos vėliau šios tarnystės atsisakė ir nuo to laiko savo gyvenimą paskyrė muzikai. A. Vivaldi padarė lemiamą įtaką muzikos istorijoje: jis išplėtojo koncertinį žanrą, vienas pirmųjų savo kūriniams pritaikė programinius gamtos pavadinimus.

Nemažą įtaką A. Vivaldi padarė ir savo amžininkui vokiečių kompozitoriui J. S. Bachui, kuris vainikuoja visą baroko epochą. Polifonijos tėvu vadinamo kompozitoriaus, vargonininko-virtuozo J. S. Bacho muzikos palikimas pasauliui yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis, meistriškai sujungiantis žmogiškąją ir dieviškąją substancijas.

Koncerte baroko muzikos šedevrus atliksiantis 2018 m. įkurtas kamerinis ansamblis „AR‘s Musica“ puoselėja harmoningos, darnios ir šviesios muzikos sklaidą. „Atsižvelgdami į šių laikų iššūkius, netrokštame konkuruoti ar stebinti. Mūsų tikslas yra dalintis tokia muzika, kuri žadina širdingumą, meilę, gamtos ir amžinybės pojūtį“, – sako ansamblio sumanytojas ir meno vadovas fleitininkas A. Radziukynas.

Skip to content