balandžio
27 d.
Šeštadienis, 17:00, Vokalinė muzika

IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

balandžio
27d.

IŠ TAMSOS Į ŠVIESĄ

Šeštadienis, 17:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Mariaus Repšio eilės atspindi nuotaiką, kurią aktorius ir muzikantas kartu su pianistu Joriu Sodeika ir sopranu Karolina Glinskaite siekia perteikti teatralizuoto koncerto „Iš tamsos į šviesą“ klausytojams. Menininkai pasiners į tamsiausius sielos klodus, tačiau net tirščiausioje tamsoje suras šviesos proveržį, kuris pripildo sielą gerumu ir ramybe.

MARIUS REPŠYS – vienas žinomiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, sukūręs daug įsimintinų vaidmenų, pelnęs ne vieną prestižinį teatro ir kino apdovanojimą. Savo kūrybiškumą išreiškia ne tik aktorystėje, bet ir muzikoje. Muzika, kaip ir teatras, užima svarbią vietą M. Repšio gyvenime. Ne kartą scenoje matytas grojant fortepijonu, išbandęs saksofoną, daugybę kartų pasirodęs kaip atlikėjas ir dainų autorius su grupe „Basas Pegasas“, šį kartą jis pristatys dar kitokią paties kurtą muziką ir eiles.
JORIS SODEIKA – pianistas, nevengiantis išbandyti įvairiausių amplua. Teatro scena, improvizacijos netikėtose erdvėse, prestižiniai pianistų konkursai ar stilizuotas XIX a. muzikinis salonas – kur bedalyvautų, jis nelieka nepastebėtas. Šiam charizmatiškam atlikėjui būdingas universalumas bei nuotykių ieškotojo dvasia.
Sopranas KAROLINA GLINSKAITĖ drąsiai imasi kūrybinių iššūkių ir juos įgyvendina su jai būdingu sceniškumu, charakteriu ir muzikos pajutimu. Vokalo subtilybių ji mokėsi iš operos grando tenoro prof. V. Noreikos, ilgą laiką stažavosi Italijoje. Stebina K. Glinskaitės, kaip klasikos atlikėjos, lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie kiekvieno žanro, kiekvieno projekto, kuriame dalyvauja, muzikinės idėjos. Ji spinduliuoja begaliniu noru atskleisti muzikos grožį. Dainininkės balsas skamba Lietuvos ir užsienio scenose, o pasirodymų spektras platus – nuo klasikos iki elektroninės operos, džiazo ir baroko sintezės ir teatralizuotų koncertų, kaip šis, sukurtas kartu su menininkais bendraminčiais, kuriame atlikėja ne tik dainuoja, bet ir skaito savo parašytas eiles.

Kūrėjai dalijasi savo patirtimi ir dvasiniais išgyvenimais, pasitelkdami savo kurtą muziką, poeziją, improvizaciją. Jų kūryba kviečia kilti šviesos link, kur viešpatauja viltis, tikėjimas, nenumaldomas noras gyventi taikoje, kur iškyla pažinimo šventovė. „Norisi žmonėms suteikti vilties. Koncerto pavadinimas „Iš tamsos į šviesą“ simbolizuoja gėlę, lotosą, leliją, kuri iš dumblo, pelkių siekia saulės, t. y. aukštesnio pažinimo, Dievo. Dauguma mūsų gyvename tamsiame periode, gal net tamsoje. Bet išeitis visada yra. Tereikia pasisukti, kaip augalas, gėlė, medis į ten, kur šviesu. Manau, reikia siekti to pažinimo, kurį norėdamas, gali atrasti kiekvienas. Juk visi daiktai turi savo prigimtį, paskirtį, ir kaip tu juos naudosi, taip jie ir tau tarnaus. Tas pats vyksta ir su žmogaus Dvasia. Jei teiksi Dvasiai aukštesnio peno, tavo žodžiai, mintys ir veiksmai bus atitinkami, – mintimis apie kūrybinį sumanymą dalijasi Marius Repšys. – Labai džiaugiuosi, turėdamas galimybę kurti su tokiais talentingais ir nuostabiais menininkais kaip Joris ir Karolina. Jų talentas ir darbas mane tiesiog keri. Mane asmeniškai tai skatina tobulėti ir kurti toliau.“

„Tavo siela plati – joje tilptų ir saulė
Joje tilptų žemė, mėnulis ir žvaigždės
Tavo siela plati“

Skip to content