liepos
10 d.
Sekmadienis, 18:00, Festivaliai

XXVII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. IŠ PASĄMONĖS SAUGYKLŲ

liepos
10d.

XXVII PAŽAISLIO MUZIKOS FESTIVALIS. IŠ PASĄMONĖS SAUGYKLŲ

Sekmadienis, 18:00 / Festivaliai
Bilietai

Charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas kviečia klausytojus neįprastam rečitaliui. Šios programos meninę idėją atlikėjas pristatė taip: „Šiame koncerte sujungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau.“

Atėję į pianisto rečitalį klausytojai turės progą įsigyti naujausią P. Geniušo kompaktinę plokštelę tuo pačiu pavadinimu. Ją ką tik išleido garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, kuriai vadovauja Aleksandra ir Vilius Kerai. Ši, tarptautiniu mastu pripažinta kompanija, pelniusi daugybę apdovanojimų, kelias „Grammy“ nominacijas, beje, neseniai išleido ir kitą P. Geniušo atliekamos lietuviškos muzikos kompaktinę plokštelę „A Piacere“. Joje užfiksuotas pianisto muzikavimas su smuikininke Dalia Kuznecovaite.

Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“, pianistas teigė, kad kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovai išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir džiazo, roko, repo muzikos atgarsius, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas.

„Koncerte tik iš dalies atkursiu kompaktinėje plokštelėje skambančią muzikinę struktūrą. Detalės, be abejo, keisis. Pirmojoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją. Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga F. Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą“, – pasakojo žymus pianistas.

Skip to content