kovo
08 d.
Penktadienis, 18:00, Abonementas, Simfoninė muzika

IŠ BELGIJOS – SU MEILE

kovo
08d.

IŠ BELGIJOS – SU MEILE

Penktadienis, 18:00 / Abonementas, Simfoninė muzika
Bilietai

Nuoširdžiausius linkėjimus visoms Lietuvos moterims iš Belgijos atveš dirigentas Benjaminas Haemhoutsas ir jo bičiulis, jaunosios kartos estų violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas. Atlikėjai visoms damoms ir jas į koncertą atlydėjusiems džentelmenams paruošė tikrą muzikinę puokštę. Gražiausios violončelės tembro spalvos skleisis skambant klasiko Josepho Haydno pirmajam koncertui violončelei ir orkestrui, o programą vainikuos nemirtingoji Ludwigo van Beethoveno trečioji simfonija, dar vadinama „Herojine“. Istorikai teigia, kad šį kūrinį didysis genijus dedikavo Napoleonui Bonapartui, bet vėliau, nusivylęs jo politiniais žingsniais, dedikaciją iš partitūros išbraukė. Nepaisant šios intriguojančios aplinkybės, kūrinys tapo neįtikėtinai populiariu, o žymusis prancūzų rašytojas Romainas Rollandas ją pavadino „tikru stebuklu net tarp paties Beethoveno kūrinių, atveriančiu naują muzikos erą“.

Belgų dirigentas ir kompozitorius B. HAEMHOUTSAS profesinę karjerą pradėjo kaip trombonininkas Roterdamo filharmonijos orkestre. Kaip kviestinis dirigentas dirigavo Belgijos nacionaliniam, Briuselio filharmonijos, Bambergo simfoniniam ir kitiems žinomiems orkestrams. Prieš 15 metų jis tapo Belgijoje reziduojančio orkestro „Casco Phil“ meno vadovu, dažnai prisideda prie socialinių projektų, yra alternatyvaus kultūros finansavimo Belgijoje pradininkas. Jau penktus metus jis vadovauja Antverpeno pavasario festivaliui, į kurį kviečiami novatoriški klasikinės muzikos atlikėjai, ansambliai, šokio trupės ir orkestrai. „Mano tikslas – kurti naujas koncepcijas, tyrinėjančias muzikos, teatro, šokio, elektronikos ir poezijos derinį, paverčiant pasirodymus visapusiška ir nuostabia patirtimi“, – sako charizmatiškasis belgų dirigentas.

Estų violončelininkas M. J. KITSAS yra vienas perspektyviausių jaunosios kartos violončelininkų, laimėjęs trečiąją premiją Karalienės Elžbietos violončelininkų konkurse ir pirmąją premiją George‘s Enescu konkurse Rumunijoje. Naujausi jo koncertiniai pasiekimai – gastrolės Belgijoje su Belgijos nacionaliniu orkestru bei koncertų turas Estijoje ir Pietų Korėjoje su Estijos festivalio orkestru.

Skip to content