balandžio
24 d.
Šeštadienis, 18:00, Kamerinė muzika

VIOLA QUINTETS

balandžio
24d.

VIOLA QUINTETS

Šeštadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Jau šį šeštadienį Kauno filharmonija atveria duris savo klausytojams ir kviečia į gyvą kamerinės muzikos koncertą!

Šiemet savo kūrybinio kelio 40-metį pažymintis Kauno styginių kvartetas dažnai kartu muzikuoti kviečia įvairius atlikėjus tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Šį kartą į svečius užsuks altininkė, aktyvi klasikinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėja bei kuratorė Silvija Čiuladytė, neseniai grįžusi po studijų Austrijoje. Su ja Kauno kvartetas drauge atliks du iškilius styginių kvintetus.

Kauno styginių kvartetas savo veiklą pradėjo 1981 m. ir iki šiol yra vienas svarbiausių akademinės muzikos ansamblių Kaune. Per 40 gyvavimo metų kolektyvas surengė virš 2700 koncertų Lietuvoje bei užsienyje, savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių, atliko gausybę lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, išleido 14 kompaktinių plokštelių. Už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui buvo įteiktas apdovanojimas „Tikra muzika“, ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.

Kaune gimusi Silvija Čiuladytė mokėsi Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje bei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo Zalcburgo (Austrija) „Mozarteum“ universitete Austrijoje. Dar studijų metu ji įkūrė tarptautinį šiuolaikinės muzikos festivalį „Crossroads“, o didėjantis susidomėjimas šiuolaikine muzika ją įkvėpė tęsti studijas Graco (Austrija) menų universiteto šiuolaikinės muzikos atlikimo programoje. Atlikėja prestižinėse salėse ir žinomuose festivaliuose koncertavo su „Haydn Philharmoniker“, „Mozarteum Orchester, „Philharmonie Salzburg“, „Ensemble Modern“, „Klangforum Wien“ ir kitais kolektyvais.

Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje.

Durys atidaromos likus 30 min. iki koncerto pradžios.

Koncerto transliaciją taip pat kviečiame stebėti Kauno filharmonijos Facebook paskyroje.

Skip to content