vasario
23 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

I LIKE D. SHOSTAKOVICH

vasario
23d.

I LIKE D. SHOSTAKOVICH

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Netikėtai užsimezgusi Valstybinės kultūros ir meno premijos laureato Kauno kvarteto ir pianistės Veronikos Kopjovos muzikinė gija pakvies klausytojus išgirsti nuostabių fortepijoninės muzikos šedevrų.

Kaune gimusi, o šiuo metu Austrijoje gyvenanti VERONIKA KOPJOVA intensyviai koncertuoja visoje Europoje, Kinijoje, Čilėje, skambina prestižinėse salėse, bendradarbiauja su įvairiais orkestrais, jos įrašai transliuojami Austrijos, Olandijos, Vokietijos bei Lietuvos radijuje.
Sėkmė pianistę lydėjo tarptautiniuose pianistų konkursuose Lietuvoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, o kūrybinius siekius įgyvendinti labai padėjo Lietuvos kultūros ministerija, Juozo Karoso labdaros ir paramos fondas. Jai buvo suteikta Tarptautinio Yamaha fondo premija, fondų „Yehudi Menuhin – Live Music Now Hannover“, Janeczek-Sobotka stipendijos.
Atlikėjos solo ir kamerinis repertuaras apima kūrinius nuo baroko iki šių dienų kompozicijų. Nuo 2014 m. V. Kopjova yra Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto lektorė. Nuo 2019 m. pianistė yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „Platypus“ narė.

D. Šostakovičiaus kvintetas g-moll – vienas geriausiai kompozitoriaus žinomų kamerinės muzikos kūrinių. Šį kūrinį autorius sukūrė Bethoveno kvartetui, o premjera įvyko kartu su pačiu D. Šostakovičiumi (fortepijonas). Kūrinys susilaukė milžiniškos sėkmės, tad buvo apdovanotas Stalino premija.
Koncerte taip pat skambės kompozitoriaus V. Bartulio kvartetas „Psalmės“ bei premjera – fortepijoninis kvintetas „I like D. Shostakovich“.

Skip to content