gruodžio
17 d.
Šeštadienis, 17:00, Vokalinė muzika

GRAŽIOJI MALŪNININKĖ

gruodžio
17d.

GRAŽIOJI MALŪNININKĖ

Šeštadienis, 17:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Kauno valstybinės filharmonijos klausytojams šis vakaras taps išskirtine proga susipažinti su svečiais iš Nyderlandų – šalies, kurioje nuo seno gyvuoja gilios Lied žanro atlikimo tradicijos.

Baritonas HENKAS NEVENAS yra vienas įdomiausių savo kartos dainų interpretatorių, reguliariai koncertuoja „Wigmore“, „Concertgebouw“, „BBC Proms“ bei Nyderlandų operos scenose. H. Nevenas yra Borletti-Buitoni fondo stipendininkas, bendradarbiauja su „Onyx Records“ įrašų kompanija, o jo kompaktinės plokštelės sulaukia išskirtinių kritikų įvertinimų. Dainininkas buvo prestižinės „BBC Radio 3“ Naujos kartos menininkų programos dalyvis, o 2011 m. pelnė aukščiausią Nyderlandų muzikos apdovanojimą, Kultūros ministerijos skiriamą klasikinės muzikos atlikėjams. Jo biografijoje puikuojasi ne tik koncertai prestižinėse salėse, bet ir pasirodymai su garsiais orkestrais, vaidmenys operos spektakliuose.

Pianistas HANSAS EIJSACKERSAS dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, yra itin pageidaujamas dainininkų akompaniatorius. Jis yra pelnęs prizus nacionaliniame Princesės Kristinos ir Europos pianistų Liuksemburge konkursuose, du kartus buvo apdovanotas „Concertgebouw“ medaliais. Atlikėjas daug metų dėstė akompanimento meną ir kamerinį muzikavimą Karališkojoje Hagos konservatorijoje, fortepijono specialybę Utrechto menų universitete, o nuo 2013 m. yra Diuseldorfo Roberto Schumanno aukštosios mokyklos profesorius ir dėsto aranžuotės discipliną. H. Eijsackersas dalyvauja dainininkų ir pianistų konkursų žiuri darbe, vedė meistriškumo pamokas Belgijoje, Italijoje, Austrijoje, Indonezijoje, Vokietijoje bei Nyderlanduose. Šiuo metu pianistas yra tarptautinio studentų „LiedDuo“ konkurso Groningeno mieste ir Tarptautinio dainų festivalio Zeisto mieste meno vadovas.

Jau ne vienerius metus H. Nevenas ir H. Eijsackersas yra nuolatiniai scenos partneriai, drauge koncertuojantys žinomiausiose salėse. Kauno publikai atlikėjų parengtas vokalinis Franzo Schuberto ciklas „Gražioji malūnininkė“ – tikras Lied žanro perlas, neprarandantis populiarumo jau beveik du šimtus metų. Šis dvidešimties dainų ciklas, parašytas poeto Wilhelmo Mullerio eilėmis, pasakoja apie jauno malūnininko pameistrio klajones, beieškant laimės. Išvydęs malūnininko dukterį pameistrys ją pamilsta, meilė jam dovanoja tiek džiaugsmingas, tiek skausmingas akimirkas. Bet atsiranda varžovas – sėkmės lydimas medžiotojas. Vėl išeidamas klajoti jaunuolis apie prarastą meilę pasakoja vieninteliam likusiam ištikimam draugui – upeliui ir vėliau „randa ramybę upelio dugne“.

Skip to content