lapkričio
04 d.
Šeštadienis, 17:00, Vokalinė muzika

GRAŽIOJI MALŪNININKĖ

lapkričio
04d.

GRAŽIOJI MALŪNININKĖ

Šeštadienis, 17:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Šiemet sukanka du šimtai metų, kai Lied žanro pradininkas austrų romantikas Franzas Schubertas (1797–1828) sukūrė vieną nuostabiausių vokalinių ciklų „Gražioji malūnininkė“. Wilhelmo Müllerio poetiniu tekstu parašytas ciklas pasakoja apie jauno, keliaujančio malūnininko netikėtos pabaigos lydimą meilės istoriją, kuri jaunuoliui atneša įvairiausius jausmus. Apie džiaugsmingas ir skausmingas akimirkas, jų lydimus jausmus jaunasis pameistrys pasakoja savo vieninteliam draugui – upeliui. Tad Lied žanro mylėtojai, tarptautinių konkursų laureatai, tenoras Mindaugas Zimkus ir pianistė Paulė Gudinaitė kviečia pasiklausyti šio vieno gražiausių ir monumentaliausių kūrinių ir pasinerti į subtilumu, trapumu, klasikine romantika ir nuostabiausiomis muzikinėmis spalvomis persmelktą jaunojo malūnininko kelionę.

Tenoras MINDAUGAS ZIMKUS – tarptautinių konkursų laureatas, „Grand Prix“ prizus pelnęs S. Baro vyrų balsų (2001) ir vokalinės kamerinės muzikos „Beatričė“ (2011) konkursuose, LRT konkurso „Triumfo arka – auksinis balsas“ II vietos nugalėtojas, „Fortūnos“ diplomantas, tris kartus nominuotas Auksiniam scenos kryžiui, 2009 m. pripažintas geriausiu Kauno valstybinio muzikinio teatro solistu. Solinio dainavimo mokęsis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Virgilijaus Noreikos klasėje, dainininkas yra sukūręs daugiau nei dvidešimt pagrindinių vaidmenų įvairiose operose, o jo repertuare ypatingą vietą užima ne tik operos, operetės ir miuziklo žanrai, bet ir kamerinė vokalinė muzika bei stambūs koncertiniai žanrai. Šiuo metu M. Zimkus yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, VDU Muzikos akademijos lektorius, Kauno J. Gruodžio konservatorijos pedagogas, kviečiamas koncertuoti įvairiose Lietuvos koncertų salėse ir festivaliuose. Atlikėjas taip pat šiuo metu kuria vaidmenis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame ir „Domino“ teatruose.

Meno daktarė, pianistė PAULĖ GUDINAITĖ – tarptautinių konkursų laureatė, pelniusi geriausios koncertmeisterės diplomą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Beatričė“ (2011) ir laimėjusi 1-ją vietą respublikiniame koncertmeisterių konkurse Vilniuje. Baigusi studijas LMTA, kurioje 2011 m. įgijo atlikimo meno bakalauro ir 2013 m. magistro laipsnius profesorių P. Geniušo fortepijono ir I. Armonienės koncertmeisterio klasėse, o 2017 m. – apgynė muzikos krypties meno daktarės laipsnį (prof. I. Armonienė, prof. R. Stanevičiūtė), šiuo metu ji yra Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos fortepijono pedagogė. Pianistė aktyviai koncertuoja įvairiose koncertų salėse Lietuvoje ir užsienyje. P. Gudinaitė yra nuolatinė tenoro M. Zimkaus ir mecosoprano Eglės Šidlauskaitės scenos partnerė, yra koncertavusi su tokiais dainininkais kaip Raminta Vaicekauskaitė, Ona Kolobovaitė, Renata Dubinskaitė, Giedrius Prunskus, Igoris Bakanas, Tadas Girininkas, Vitaly Yushmanovas, Liza Antipova, Olena Tokar, Marion Gomar.

Skip to content