kovo
15 d.
Penktadienis, 18:00, Simfoninė muzika

FORTEPIJONO VIRTUOZO ALEXANDER PALEY IR JO STUDENTŲ KONCERTAS

kovo
15d.

FORTEPIJONO VIRTUOZO ALEXANDER PALEY IR JO STUDENTŲ KONCERTAS

Penktadienis, 18:00 / Simfoninė muzika
Bilietai

Savą gerbėjų ratą Lietuvoje jau seniai subūręs ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley nuo 2021 metų įsikūręs Lietuvoje, ne tik džiugina publiką charizmatiškais pasirodymais, bet ir savo profesine patirtimi dalinasi su naująja pianistų karta VDU Muzikos akademijoje.

Šį vakarą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pianistas ir profesorius klausytojams pristatys keturis išskirtinio talento studentus, tarptautinių konkursų laureatus.

Elena Šešelgytė įgijo bakalauro ir magistro laipsnius Briuselio Karališkoje Konservatorijoje (prof. Daniel Blumenthal). Po magistro tęsė studijas Vienos Menų Universitete, kamerinės muzikos srityje. Tobulinosi su žymiausiais pasaulio pedagogais bei atlikėjais: Ph. Entremont, M. Beroff, R. Roux, Ph. Collard, N. Delle Vigne Fabbri, J. Lowenthal, Eugene Indijc. Koncertavo Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Japonijoje, JAV. Yra įvairių tarptautinių konkursų laureatė. 2021 m. ji užėmė antrą vietą „MAP-IMC“, 2022 m. – antrą vietą „King‘s Peak“ tarptautiniuose konkursuose JAV. 2022 m. buvo garbingai paminėta „Excellence Piano Awards“ Londone.

Aušrinė Plonytė groti pianinu pradėjo Palangos S. Vainiūno meno mokykloje būdama šešerių. Vėliau mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje pas mokytoją-ekspertę J. Liutkienę. Šiuo metu ji studijuoja VDU Muzikos Akademijos III-ame bakalauro kurse, Prof. Alexander Paley klasėje. Aušrinė yra daugybės muzikos festivalių Lietuvoje dalyvė bei tarptautinių pianistų konkursų prizinių vietų laureatė Lietuvoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Kanadoje ir Vokietijoje. Neseniai ji debiutavo kaip solistė su VDU muzikos akademijos kameriniu orkestru.

René Marines (Meksika) bakalauro laipsnį įgijo Nuevo Leon Universitete Meksikoje, kur jis mokėsi Doc. Antoninos Dragan klasėje. Šiuo metu jis studijuoja VDU muzikos akademijos magistratūroje pas įžymųjį pianistą Prof. Alexander Paley. René Marines yra laimėjęs prizines vietas konkursuose Meksikoje, taip pat ir tarptautiniuose konkursuose Niujorke, San Franciske bei Sankt Peterburge. Jis yra koncertavęs kaip solistas su Monterėjaus orkestru (Meksika), Sankt Peterburgo orkestru (Rusija), VDU muzikos akademijos kameriniu orkestru.

Vardan Gyodakyan pianinu skambinti pradėjo būdamas penkerių ir tais pačiais metais jau dalyvavo jaunųjų pianistų konkursuose. Jis mokėsi pas Armen Babakhanian Jerevano valstybinėje konservatorijoje, pas Doc. Donaldą Račį VDU Muzikos akademijoje, taip pat pas Prof. Peter Lang Zalcburgo universitete Mozarteum. Šiuo metu jis studijuoja VDU Muzikos akademijoje Prof. Alexander Paley klasėje. V. Gyodakyan yra prizinių vietų laureatas tarptautiniuose pianistų konkursuose Malaizijoje, Lietuvoje, Jerevane ir Italijoje. Jis yra koncertavęs Armėnijoje, Italijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Vokietijoje, JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Neseniai atliko F. Liszto Antrąjį koncertą fortepijonui Kauno valstybinėje filharmonijoje su Kauno miesto simfoniniu orkestru diriguojant maestro Constantine Orbelian. V. Gyodakyan buvo apdovanotas stipendijomis bei yra dalyvavęs meistriškumo kursuose su pasaulinio lygio pianistais: Pavel Gilinov, Dmitry Bashkirov, Svetlana Navasardyan, Boris Berman ir kitais.
Koncerto organizatorius:
KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras
Tel. (8 37) 204 589
El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com
www.kaunosimfoninis.lt

Skip to content