lapkričio
23 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

FORTEPIJONINIŲ KVARTETŲ KERAI

lapkričio
23d.

FORTEPIJONINIŲ KVARTETŲ KERAI

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Kauno styginių kvartetas jau ne pirmą kartą atliks šio vakaro programą, kurioje skambės iškiliausi fortepijoninių kvartetų pavyzdžiai. Įdomu tai, kad vietoj antro smuiko į styginių kvartetą įsijungęs fortepijonas sukuria savotišką skambesį, suteikia naujų galimybių muzikiniams pokalbiams tarp instrumentų, o kaskart prie kvarteto prisijungiantys vis kiti pianistai, pokalbį pakreipia visai kitokia linkme, tad kiekvieną kartą kūriniai suskamba skirtingomis spalvomis, pojūčiais bei nuotaikomis. Šį vakarą fortepijoniniui pokalbiui pakvies pianistė Daiva Stulgytė. Klausytojai galės mėgautis muzikine kelione nuo klasiko W. A. Mozarto iki prancūzų neoromantiko bei modernistų pirmtako G. Fauré.

Pagrindinė D. STULGYTĖS kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Pianistė yra koncertavusi su Kauno styginių kvartetu, altininkais Girdučiu Jakaičiu, Jone Kaliūnaite, Ūla Žebriūnaite, Scottu Dickinsonu (Anglija), Dovile Juozapaitiene, Vaida Rožinskaite, violončelininkais Dariumi Stabinsku, Nicholas Jones (Anglija), Ramute Kalnėnaite, dainininkėmis Ernesta Juškaite ir Rita Novikaite, klarnetininkais Žilvinu Brazausku, Vytautu Giedraičiu, Davidu Wolfu (Vokietija), yra parengusi ir atlikusi koncertines programas „Pokalbiai dviese“, „Klasikai džiazuoja“, „Subtilūs kalbėjimai“, „Nurimk širdie“. Pianistė grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Su Rita Novikaite įrašė kompaktinę plokštelę „Lapkričio sapnai“. Kaip klavesininkė ji grojo su LMTA studentų orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais. Kūrybinis bendradarbiavimas sieja su kameriniu choru „Aidija“, su kuriuo D. Stulgytė dalyvavo H. Purcellio operos „Didonė ir Enėjas“ pastatymuose, atliko vargonų ir klavesino partijas J. S. Bacho „Pasijose pagal Joną“, koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje , Ispanijoje. Kaip koncertmeisterė D. Stulgytė dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje; J. Bašmeto, M. Rostropovičiaus, P. Xuerebo, G. Hamanno, W. Kloso meistriškumo kursuose, Kauno Jaunųjų atlikėjų festivaliuose.

Kūrybinį kelią KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS pradėjo 1981 m. ir yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Miesto taryba kvartetą remia nuo 1988 m. Per 42 gyvavimo metus ansamblis surengė daugiau nei 2800 koncertų įvairiose šalies salėse ir festivaliuose, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje).
Kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 500 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų; yra atlikęs daugybę lietuvių autorių, o ypač kauniečių kompozitorių, su kuriais bendradarbiauja jau daugelį metų, kūrinių premjerų. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija.
Kauno styginių kvartetas nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 14 kompaktinių plokštelių.

Skip to content