spalio
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

FORTEPIJONINĖ MISTERIJA „VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS“

spalio

FORTEPIJONINĖ MISTERIJA „VENECIJOS PIRKLIO ISTORIJOS“

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika

Pianisto GINTARO JANUŠEVIČIAUS programa – tai muzikinė misterija, sukurta pagal Venecijos legendas ir vaizdus, kurioje atlikėjas pakvies kartu su juo keliauti po paslaptingąjį miestą ir, sekant muzikos kūrinių kaitą, lyg gondolos nešamiems pro Venecijos gyventojų portretus bei miesto paveikslus, intuityviai pajusti ir prisiliesti prie senųjų laikų gyvenimo slėpinių. Klausytojai atpažins karnavalo personažus Pjero ir Arlekiną, klastingąjį Kazanovą, mėgausis Murano vitražų, šilko bei apelsinų žiedų kvapo įkvėptu skambesiu.

Visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004 metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus Sergejaus Rachmaninovo Etiudus-paveikslus, op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai: Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michelis Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30 orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, taip pat Niujorke, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Londone, Paryžiuje ir kt., pasirodė tokiose salėse, kaip Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Viurcburgo rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido „Auditorium“, Šendženo koncertų salė, Paryžiaus „Salle Cortot“, Talino „Rahvusooper Estonia“ ir kt. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, tarp kurių prestižiniai festivaliai – Šopeno Dušnikos Zdrujuje (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt.

G. Januševičius mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo LMTA bei Hanoverio muzikos ir teatro universitete. Jo profesoriai – Jurgis Bialobžeskis, Berndas Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai. Nuo 2020 m. jis dėsto Hanoverio muzikos ir teatro universitete bei veda meistriškumo pamokas JAV, Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir daugelyje Europos šalių. Pianistas yra fortepijono akademijų „Klaipėda Piano Masters“ (Lietuva) bei „Feuerwerk“ (Vokietija) steigėjas ir meno vadovas. 2021 m. G. Januševičius įsiliejo į Lietuvos nacionalinio radijo LRT KLASIKA programos darbą kaip muzikinės laidos „Bazinis akordas“ bendraautorius ir vedėjas.

2022–2023 m. atlikėjo planuose – koncertinės kelionės, meistriškumo pamokos bei dalyvavimas žiuri komisijos darbe Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Lietuvoje Lenkijoje, Švedijoje, Šveicarijoje Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Nuotraukų autorius – Povilas Jarmala