Mažojoje salėje
Koncertas „Dolce fiamma – švelni liepsna“ leis klausytojui pasinerti į retai atliekamą Antonio Vivaldi, Antonino Dvořako, Reynaldo Hahno, Gioachino Rossini bei Lietuvoje nežinomo portugalų kompozitoriaus Francisco de Lacerda muziką. Žinoma, programa neapsieis ir be Lietuvos kompozitorių kūrybos, o visus nuostabius kūrinius į visumą sulies amžinoji meilės tema. Muzikalumu ir interpretacijomis su klausytojais dalinsis žinomos atlikėjos, tarptautinių konkursų laureatės – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Julija Stupnianek-Kalėdienė bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, menų daktarė Giedrė Muralytė.
Operos solistė J. STUPNIANEK-KALĖDIENĖ daugiau kaip prieš dvidešimt metų debiutavusi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Violetos vaidmeniu Giuseppe’s Verdi operoje „Traviata“, šioje scenoje įprasmino ištisą plejadą skirtingų personažų – dramatiškų ir komiškų. Ji taip pat yra parengusi soprano partijas W. A. Mozarto, R. Schuberto, J. Haydno ir kt. oratorinio pobūdžio kūriniuose, kameriniuose koncertuose dainuoja daug vokiečių, prancūzų, italų, rusų ir lietuvių autorių dainų, dažnai koncertuoja su ansambliais „Musica Humana“, „Vilniaus arsenalas“. Solistė dirbo su dirigentais Sauliumi Sondeckiu, Jonu Aleksa, Juozu Domarku, Liutauru Balčiūnu, Martynu Staškumi, Vytautu Viržoniu, Modestu Pitrėnu, Sesto Quatrini, Robertu Šerveniku, Donatu Katkumi, Algirdu Vizgirda, Josephu Walnigu, Bernhardu Siebereriu, Manfredu Honecku; gastroliavo Austrijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Izraelyje, o su LNOBT – tarptautiniuose muzikos festivaliuose Slovėnijoje ir Italijoje. 2022 m. ji surengė rečitalius Bragansos teatre bei Mačedos koncertų salėje Portugalijoje.
Savąsias dainavimo meno žinias, technikos įvaldymo subtilybes bei sukauptą sceninę patirtį docentė J. Stupnianek-Kalėdienė perduoda jaunajai kartai dėstydama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
G. MURALYTĖ-ERIKSONĖ koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais ji kryptingai pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio dainininkais. Pianistės-koncertmeisterės repertuaras labai platus, tačiau daugiausiai ji gilinasi į Benjamino Britteno vokalinę muziką, vokiečių romantikus bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Atlikėja yra surengusi rečitalius Vilniaus rotušėje, Kauno valstybinėje filharmonijoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Karališkajame Omano teatre ir kt., taip pat aktyviai dalyvauja su įvairias atlikėjais tarptautiniuose festivaliuose: „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu (2008, 2009, 2010, 2011, 2016), „Sugrįžimai“ (2011, 2014, 2017), „Užutrakio vakarai“ bei sulaukė palankių meno kritikų įvertinimų. 2021 m. išleista kompaktinė plokštelė „Bangos“.
G. Muralytės-Eriksonės kūrybinė ir profesinė veikla yra betarpiškai susijusios: meninė veikla tiesiogiai papildo ir yra analizuojama profesinėje veikloje, o profesinė išreiškiama meninėmis programomis. Meno doktorantūros studijos ir apginta disertacija „H. Purcello muzikos rekomponavimas ir kūrybos principų realizavimas B. Britteno vokaliniuose cikluose“ bei unikalus žvilgsnis tiek iš muziko, tiek iš mokslininko pozicijų leidžia daryti svarias ir naudingas kūrybos analizes.