balandžio
07 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Kamerinė muzika

DAINUOJANTIS FORTEPIJONAS

balandžio
07d.

DAINUOJANTIS FORTEPIJONAS

Ketvirtadienis, 18:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Pasaulinio ryškumo žvaigždė, talentingas pianistas Dmitrijus Levkovičius grįžtą į Kauno valstybinės filharmonijos sceną su ypatinga programa, atskleisiančia plačią fortepijoninės muzikos repertuaro garsų paletę.

Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas D. Levkovičius turi net du pašaukimus: pianisto ir kompozitoriaus. Jo pasirodymai giriami už „neeilinį meninį rafinuotumą“ (vokiečių dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“) ir „daugumą jaunųjų pianistų pranokstantį muzikos supratimą“ („American Record Guide“). Originalios D. Levkovičiaus kompozicijos sulaukė Filadelfijos internetinio leidinio „Broad Street Review“ įvertinimo už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“ ir yra mielai atliekamos daugelio šalių muzikantų.

Tarp naujausių pianisto pasirodymų puikuojasi Edvardo Griego koncertas fortepijonui su Drezdeno filharmonijos orkestru, pirmasis Ferenco Liszto koncertas fortepijonui ir orkestrui Berlyno filharmonijoje, debiutai „Ravinia“ festivalyje ir II tarptautiniame Tolimųjų Rytų festivalyje „Mariinsky“. Į debiutinę D. Levkovičiaus kompaktinę plokštelę įrašyti 24 Sergejaus Rachmaninovo preliudai buvo aukštai įvertinti kritikų ir 2016 m. pelnė „International Classical Music Award“ nominaciją.

Fortepijono meno D. Levkovičius mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. Jis yra daugybės tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje, JAV nugalėtojas, pelnė publikos ir specialiuosius prizus už geriausią Frédérico Chopino kūrinių atlikimą.

D. Levkovičius yra koncertavęs ne vienoje pasaulinio garso scenoje: Frankfurto Senojoje operoje, Berlyno filharmonijos didžiojoje salėje, Pekino nacionaliniame menų centre, Gulbekiano fondo salėje Lisabonoje, Eliziejaus laukų teatre Paryžiuje ir Niujorko „Carnegie Hall“. Jis skambino su Klivlendo, Kinijos nacionaliniu, Drezdeno filharmonijos, Gulbekiano, Marijos teatro ir daugeliu kitų žymių orkestrų.

2021 m. atlikėjas gastroliavo Šveicarijoje, kur Bazelyje ir Berne atliko Ludwigo van Beethoveno „Imperatoriškąjį“ koncertą. Tais pačiais metais jo pasirodymai su kameriniu orkestru „Sinfonia Toronto“ ir Baden-Badeno simfoniniu orkestru (Frankfurto „Alte Oper“ salėje), skambinant F. Chopino koncertą Nr. 1 ir S. Rachmaninovo koncertą fortepijonui Nr. 2, buvo internetu transliuojami visam pasauliui.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content