rugsėjo
21 d.
Šeštadienis, 18:00, Kiti renginiai

Dainotas Varnas & Kauno bigbendas COHENO PASAULIS

rugsėjo
21d.

Dainotas Varnas & Kauno bigbendas COHENO PASAULIS

Šeštadienis, 18:00 / Kiti renginiai
Bilietai

Šiemet legendiniam dainininkui Leonardui Cohenui rugsėjo 21 dieną būtų sukakę 90 metų. Todėl šį rudenį įvyks premjeros Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje. „Hallelujah“, „Who By Fire“, „Dance Me to the End of Love“, „Suzanne“, „Everybody Knows“ – tai tik keletas dainų, kurios atgims Dainoto Varno ir Kauno bigbendo unikaliame koncerte-dedikacijoje „Coheno pasaulis“. Jų aranžuotes parengė Jievaras Jasinskis, o programos nuotaiką padės atskleisti Karolio Bratkausko vizualizacijos. Skambės dainos, Coheno balsas, pasakojantis apie savo ir mūsų gyvenimo cukrų bei druską.

Kanados poetą, rašytoją, dainininką ir dainų tekstų kūrėją Leonardą Coheną gerbėjai traktuoja kaip Renesanso asmenybę, netelpančią į brėžiamo meniškumo ribas. Meno kritikas Bruce‘as Ederis, vertindamas visą Coheno karjerą populiariosios muzikos srityje, pažymėjo, kad žemu ir sodriu baritono balsu dainuojantis Cohenas – vienas iš žavingiausių ir mįslingiausių septintojo dešimtmečio pabaigos dainininkų, dainų autorių, kuris išlaikė savo auditoriją per keturis muzikavimo dešimtmečius ir tapo legenda.

Daugiau kaip 50 metų kūręs Leonardas Cohenas (1934–2016) gimė Monrealyje, Kvebeko provincijoje, viduriniosios klasės žydų šeimoje. Jo motina Marsha (Masha) Klonitsky buvo iš Lietuvos žydų kilusio rabino, Talmudo žinovo Solomono Klonitsky-Kline‘o duktė. Būdamas paauglys išmoko groti gitara ir subūrė grupę „Buckskin Boys“. Susipažinęs su ispanų rašytojo Federico García Lorca kūryba,pradėjo rašyti ir pats.

Litvako Coheno dainų gerbėjai, domėjęsi jo biografija, žino, kad joje būta visko: jis – neįtikėtinų istorijų, kurios, kaip paaiškėdavo, buvo tiesa, herojus. Kita vertus, dar tik 25-erių sulaukęs Cohenas jau buvo laikomas Kanados pasididžiavimu, kuriam net pranašauta literatūros Nobelio premija.

Po Coheno mirties žymioji muzikos grupė „The Rolling Stones“ rašė: „Jis buvo tas žmogus, kuris formavo nuomonės formuotojų nuomonę.“ Vaikydamasis muzikos Leonardas Cohenas metė literatūrą, kurioje skleidėsi jam rūpimos temos – religija, vienišumas, seksualumas, tarpasmeniniai santykiai, o žvelgiant plačiąja prasme – buvo kūrėjas ir humanistas. 2011 m. Cohenas buvo apdovanotas Ispanijos Asturijos princo premija už pasiekimus literatūroje, komisija įvertino menininko kūrybos „išliekamąją vertę“.

Koncertą rengia KĮ „Kauno santaka“, dalinai finansuoja „Geros valios fondas“

KĮ „Kauno santaka“
El. paštas info@kaunosantaka.lt
Tel. +370 37 220 385

Skip to content