balandžio
21 d.
Ketvirtadienis, 18:00, Pramoginė muzika

DAINOS TŪKSTANTMEČIO KARTAI

balandžio
21d.

DAINOS TŪKSTANTMEČIO KARTAI

Ketvirtadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Niekas nepaneigs, kad lietuviai – dainomis turtinga tauta. Lietuviams dainos buvo gyvybiškai svarbios ugdant ir palaikant tautinio tapatumo savastį, ryškiai skamba ir Lietuvos chorinės muzikos istoriniame ir šiuolaikiniame kontekste. KĮ valstybinis choras „Vilnius“ puoselėja ilgametes choro tradicijas ir savo kūrybinės veiklos programoje didelį dėmesį skiria nacionaliniam repertuarui bei jo sklaidai Lietuvos regionuose. Šį sykį kolektyvas pristato dar vieną naują iniciatyvą – lietuvių liaudies dainos paveldo atskleidimas šiuolaikinėmis išraiškos priemonėmis ir netikėtais aranžuočių potėpiais.

„Dainos tūkstantmečio kartai“ – nauja choro „Vilnius“ inicijuota programa. Parinktos dainos prabils džiazo ir elektronikos variacijomis, tai tarsi naujas žvilgsnis į liaudies dainos antologiją, galimybes ir savitumą. Imtasi sudėtingos užduoties – iš gausaus tautinio paveldo klodo atrinktas lietuviškas dainas įvilkti į naują, šiuolaikinį aranžuotą „rūbą“ ir naujai suskambėsiančią harmoniją.

Programoje Valstybinis choras „Vilnius“ atliks net kelių šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių naujai sukurtas atrinktų dainų aranžuotes – Artūro Anusausko, Zitos Bružaitės, Donato Zakaro, Mykolo Natalevičiaus ir Ryto Svilainio kūryba suskambės naujomis formomis ir sąskambiais, klausytojams atsivers jautri dainų poetika, vingri melodika ir moderni harmonija, stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content