vasario
14 d.
Penktadienis, 18:00, Pramoginė muzika

CHOPIN MEETS THE BLUES

vasario
14d.

CHOPIN MEETS THE BLUES

Penktadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Pasaulinės klasės džiazo pianistas Peteris Beetsas (Nyderlandai) kviečia į romantišką ir užburiantį koncertą, kuriame su bliuzu susitiks Frederikas Chopinas. Ne tik susitiks, bet ir atlikėjų talento dėka sukurs neapsakomą muzikinį stebuklą. Peeteris Beetsas – vienas geidžiamiausių mūsų laikų džiazo artistų reguliariai koncertuoja didžiuosiuose pasaulio džiazo festivaliuose. Atlikėjas sutelkė plačią auditoriją visoje Europoje, JAV ir Azijoje. Pianistas ne kartą scena dalijosi su džiazo metrais Chick Corea, Wynton Marsalis, Toots Thielemans, Elvin Jones, George Coleman, Johnny Griffin, Benny Golson ir Kurt Rosenwinkel. Nuo vaikystės apsuptas klasikinės ir džiazo muzikos Peteris teigia visada nuoširdžiai linkintis, kad pasaulio džiazo muzikantai ištirtų klasikos kūrinių lobyną ir gražiausiems kūriniams suteiktų naują spindesį. Atlikėjas prisipažįsta, kad jį nuo vaikystės stipriai traukė F. Chopino muzika, turinti paslaptingų melodijos ir harmonijos galių. Peterio Beetso programa Chopin Meets The Blues (liet. Šopenas susitinka bliuzą) visada atgyja naujomis spalvomis ir niekada nesikartoja taip pat. „Nepriekaištinga pianisto technika ir ryškus svingo jausmas“ – taip šį charizmatišką atlikėją yra pristatęs didžiausio Jungtinės Karalystės mėnesinio džiazo žurnalo „Jazzwise“ apžvalgininkas Tony Hall. O pats muzikantas tvirtina, kad Chopino muzika jam yra kaip perlas, nes ji nereikalauja sau dėmesio, tačiau jį gauna natūraliai.
Muzikos istorikai teigia, kad Chopinas mėgo groti prietemoje, žvakių šviesoje. Todėl ir ši programa bus pristatyta kerinčios atmosferos šviesoje, kurioje noktiurnų, preliudų ir mazurkų pasažai žais su įspūdingomis šviesos bei vaizdo projekcijomis, leidžiančiomis trumpam suklusti: kur atsidūrėme? Ar tapome savanoriškais XIX amžiaus puošnių rūmų įkaitais, ar mėlynos bliuzo šviesos šešėliais?
„Tai mano nuoširdi duoklė Chopinui“ – sako pianistas Peteris Beetsas, garsųjį lenkų romantiką puošiantis bliuzo apdarais. Mums ši duoklė – pačiu laiku, nes susitiksime ne tik šv. Valentino dieną ir jos išvakarėse, bet ir prieš pat Didžiojo kompozitoriaus 210-ąjį gimtadienį. Klausytojų laukia žavi kelionė bliuzo ir romantiškais Chopino takais, po kuriuos kartu su Kauno bigbendu vedžios pasaulinio lygio pianistas Peteris Beetsas, draugaujantis su klasika ir džiazu.
Su gimtadieniu, Frederikai, su mylinčių širdelių diena!

Koncerto organizatorius
Koncertinė įstaiga „Kauno santaka”
Tel. +370 37 220385
El. p. daiva.morkunaite@kaunosantaka.lt
http://www.kaunosantaka.lt

Skip to content