gegužės
25 d.
Trečiadienis, 18:00, Simfoninė muzika, Vokalinė muzika

CHARKIVO OPEROS IR BALETO TEATRO ARTISTŲ KONCERTAS

gegužės
25d.

CHARKIVO OPEROS IR BALETO TEATRO ARTISTŲ KONCERTAS

Trečiadienis, 18:00 / Simfoninė muzika, Vokalinė muzika
Bilietai

Nuo gegužės mėn. pradžios Lietuvoje vyksta Charkivo Mykolos Lysenko nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro (Skhido Opera) gastrolės, kurias surengti padėjo karo iš namų išvarytus ukrainiečius pakvietęs Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Charkivo Mykolos Lysenko nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras (Skhido Opera), skaičiuojantis jau 146-ą sezoną, – vienas žymiausių savo regione, asociacijos „Opera Europa“ narys, kaip ir daugelis Ukrainos teatrų, atstovauja Europos kultūros vertybėms Ukrainoje. Tris ketvirtadalius teatro repertuaro sudaro Europos kompozitorių kūriniai. Pastaraisiais metais teatras ne kartą buvo laukiamas svečias Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos, Kroatijos ir kitų Europos šalių scenose. „Šias gastroles pavadinome Europos keliu, nes šiandien mūsų šalis, Ukraina, išgyvendama bene sunkiausią naujosios istorijos etapą, tęsia savo kelią į Europą,“ – rašoma teatro pranešime.

Filharmonijos klausytojams tai unikali galimybė pamatyti antrojo pagal dydį Europos operos teatro pasirodymą, pažinti Rytų Ukrainos muzikinę kultūrą ir paremti  menininkus, kurie dėl karo tėvynėje priversti sustabdyti kūrybinę veiklą.

Skip to content