kovo
26 d.
Sekmadienis, 17:00, Vokalinė muzika

„BAROQUE CONTEMPO“: BAROKAS BE PERUKŲ

kovo
26d.

„BAROQUE CONTEMPO“: BAROKAS BE PERUKŲ

Sekmadienis, 17:00 / Vokalinė muzika
Bilietai

Baroko ir džiazo sintezė – netikėta ir spalvinga. Kvartetas „Baroque Contempo“ atskleidžia impulsyviojo baroko magiją, arijoms suteikdamas intriguojantį džiazinį pulsą. Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė sopranas Karolina Glinskaitė klausytojus kviečia į miniatiūrinę kelionę baroko muzikos labirintais. Harmonija – šio sumanymo Mūza. Dviejų dermių sąlyčio taškų beieškodami kūrėjai metaforiškai skatina siekti tolerancijos, bendrumo, dvasinės harmonijos. Drauge muzikuodami, atlikėjai sukuria tyrą, magišką atmosferą bei atspindi jausmus ir išgyvenimus, pernelyg nenutolusius nuo realybės. Barokas kitaip. Barokas naujai. Barokas be perukų. Barokas su sparnais. Grojant gyvai, šio kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir kaskart suskamba kitaip.

Sopranas K. Glinskaitė, džiazo dainininkė S. Pankūnaitė bei pianistas V. Smolskas bendrą muzikinę veiklą pradėjo 2011 m.. Muzikantai sujungė du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus muzikos stilius – baroką ir šiuolaikinį džiazą. Tačiau tai padarė ne atsitiktinai. Iš tiesų baroko laikotarpio muziką ir džiazą sieja esminiai panašumai. Vienas jų net sudaro džiazo pagrindą. Tai – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti intuityviai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas. Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikinis kūrinys buvo traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai, akimirkos nuotaikai, pasiduodantis atlikėjo vaizduotei. Kūrėjai susitelkė ties baroko ornamentikos iššifravimu, siekdami atskleisti impulsyviąją, o ne vienareikšmiškai įmantrią, patetišką epochos pusę.
Per penkerius kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs trio, 2016 m. jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. M.A.M.A apdovanojimo savininkas, aktyviai Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantis pianistas V. Smolskas aranžavo visus kūrinius, įrašytus į albumą. Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią – saksofonininką S. Šipavičių. Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės „Sheep Got Waxed“ narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius S. Šipavičius „Baroque Contempo“ instrumentuotę praturtino savita ekspresija.
Jau baroko meto muzikai kontrastų, antitezių pagrindu ieškojo priešybių jungties, o ir barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys. Tačiau „Baroque Contempo“ kolektyvas, organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį – baroko teorines taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę išraiškos įvairovę ir pasiūlyti savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją. Bendromis jėgomis atrastas skambesys – tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį.
„Baroque Contempo“ dalyvavo tarptautiniame judėjime „Bach in the Subways“, festivaliuose „Vilnius Mama Jazz“, „Kultūros naktis“, „Muziejų naktis“, „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“, Šv. Jurgio meno festivalyje, Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimuose „Auksinis feniksas“ ir kt.

Skip to content