gruodžio
10 d.
Sekmadienis, 18:00, Pramoginė muzika

AYSEDENIZ GOKCIN: „PINK FLOYD“ FORTEPIJONUI

gruodžio
10d.

AYSEDENIZ GOKCIN: „PINK FLOYD“ FORTEPIJONUI

Sekmadienis, 18:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Kauno filharmonijos publika turi išskirtinę progą susipažinti su Turkijos pianiste ir kompozitore AYSEDENIZ GOKCIN, kuri visame pasaulyje išgarsėjo parašiusi aranžuotes klasikiniu stiliumi tik fortepijonui roko klasikų grupių „Pink Floyd“, „Nirvana“ kūriniams bei sukūrusi kitus originalius klasikos projektus. Ji pasirodė „BBC News“, „Vogue“, „Classic FM“, „Prog Rock Magazine“ ir kitose scenose. Didžiosios Britanijos meno taryba įvertino menininkę, suteikdama jai Išskirtinio talento vizą. Pianistė yra pelniusi apdovanojimų už daugelį klasikinės muzikos pasirodymų, tačiau labiausiai ji pati didžiuojasi savo sėkme, sujungiant roką ir klasiką. „Aš noriu pristatyti pašėlusius atlikėjus ir kompozitorius iš dviejų skirtingų pasaulių per fortepijono jėgą“, – sako menininkė.

Ji atvirauja: „Kai augau, žmonės man sakė, kad negaliu pasiekti visko, ko noriu gyvenime; kad negalėčiau būti gera mokytoja ir gera muzikantė; kad negalėčiau groti klasikos ir roko; kad negalėčiau prisiliesti prie džiazo ar „popso“. Pirmaisiais metais man net nebuvo leista nešioti papuošalų į pamokas ir tikrai jokių „sneakers‘ų“ į koncertus! Vėliau mano kolegos, mokytojai man tvirtino, kad turėčiau sutelkti dėmesį tik į vieną žanrą, nes, jų nuomone, žmonės klausosi tik vieno žanro ir gyvena dėžutėje! Jie klydo, ir aš labai džiaugiuosi, kad neklausiau nė vieno iš jų!“

Atlikėja gimtojoje Turkijoje debiutavo būdama devynerių su Gordiono kameriniu orkestru, būdama trylikos ji jau koncertavo kaip solistė su įvairiais orkestrais. Tęsti pianistės ir kompozitorės meistriškumo mokslų mergina išvyko į Londono karališkąją muzikos akademiją. Pianistė pasirodė įvairiose pasaulio salėse Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kipre, Ukrainoje, JAV, Argentinoje, Portugalijoje, Italijoje, Vokietijoje ir kitur.

Pirmą kartą „Pink Floyd“ projektą, pavadintą „Pink Floyd dainuoja Franz Liszt stiliumi“ atlikėja pristatė 2011 m., švenčiant F. Liszto 200 metų jubiliejų. Tai buvo revoliucinis ir beprecedentinis įvykis, aranžuotės fortepijonui, koncertas buvo parodytas internete. Vėliau jis buvo pasidalintas interneto žiūrovų tūkstančius kartų ir buvo parodytas „Classic FM“, „BBC News“, taip pat oficialiame „Pink Floyd“ feisbuko puslapyje (Aysedeniz Gokcin plays Pink Floyd – BBC World News (English, HD) – YouTube).

Gerbėjų pageidavimu kompozitorė išleido albumą „Pink Floyd Classical Concept“ ir pristatė jį tarptautiniu mastu, premjera įvyko Argentinoje, o vėliau su šia programa koncertavo Bulgarijoje, Portugalijoje, JAV, Maroke, Italijoje, Ispanijoje, Ekvadore, Turkijoje ir Vokietijoje.

„Pink Floyd“ aranžuotes A. Gokcin atliko 3000 klausytojų pagrindinėje Milano festivalio „Pianocity“ scenoje. Jaunoji roko ir klasikos projektų kūrėja kūrybingai išnaudoja interneto įrankius, meistriškai pristatydama galingus roko klasikus iš klasikinės muzikos požiūrio. Tokiu būdu ji jau turi daugiau nei 500 tūkstančių gerbėjų ir sekėjų visame pasaulyje („Youtube“, „TikTok“, „Facebook“, „Instagram“), jos įkurtoje „Bordeless Piano Academy“ ji veda fortepijono pamokas.

Su menininke susipažinkite daugiau: www.adpianist.com

Skip to content