gegužės
11 d.
Šeštadienis, 18:00, Kiti renginiai

AUSTIEJA ir grupė. TO ESI PASAKA

gegužės
11d.

AUSTIEJA ir grupė. TO ESI PASAKA

Šeštadienis, 18:00 / Kiti renginiai
Bilietai

,,Nu dūšės kvėito atētė ė karto pasektė Pasaka api gīvenėma. Juk kartās anuos tēp rēk…“

Austieja – muzikos ir poezijos kūrėja, kurios išskirtinis bruožas – žemaičių kalba atliekamos dainos, persipynusios su subtiliais muzikos ir gamtos elementais. Gegužės 11 dieną kartu su grupe dainininkė surengs pavasarinį koncertą Kauno filharmonijoje „To esi pasaka“. Kiekvienas pasirodymas scenoje, anot menininkės, yra „tarytum pokalbis su Žmogumi, jo savyje ieškant. Minčių gaudyklė – čia ir dabar. Kalbėjimasis, klausymasis, išgirdimo galia. Nuo širdies link širdies einant. Tai kvietimas kartu pasekti pasaką apie Gyvenimą.“

Kūrėja publiką panardina į švelnumo, grožio jausmą. Jį suteikia žemaičių kalba, žodis po žodžio pindama išraiškingų balsių tėkmę, dainininkės balsas, kuris kartais čiurlena itin aukštai bei tyrai, kartais prislopsta tarsi lapų šlamesys miške, ir netikėta dainų poezija. Kartu su Austieja scenoje groja Deividas Pileckas (fortepijonas), Tadas Petkevičius-Grajauskas (gitara) ir Robertas Tamošiūnas (perkusija). Tai talentingų, profesionalių muzikantų komanda, jie geba intuityviai jausti muziką.

Koncerte skambės vienas žinomiausių kūrinių „Žiaurē graži žėima“ ir kitos, ne mažiau kalbančios dainos – „Opė“, „Vuorā“, „Slėiks“, „100piu“. Kiekviena daina – kvietimas ką nors įvertinti, atrasti, stipriau mylėti, ir svarbiausia – nepamiršti savos kalbos, namų, tėvynės.

„Ši daina man yra vilties šauklė, žiburys juodoje naktyje, kai nematai, kur eiti. Giliai kvėpuojanti meilė, kurios rankose nešamas sunkiai pakeliamas pasaulio svoris. Iš šio svorio ši daina gimė, iš nakties į viltį traukdama“, – kūrinį „Žiaurē graži žėima“ pristato autorė.

Austieja yra savo dainų autorė, solistė, pritaria smuiku ir fortepijonu. Tiek gyvenime, tiek muzikoje menininkė bendrauja tik žemaičių kalba, ja jai geriau išreikšti jausmus bei mintis. Žemaičių kalba Lietuvoje kalba apie 100 tūkstančių žmonių.

Austieja – ŽGŽ (youtube.com)

Koncerto organizatorius:
UAB „Klasikos degustacija“
El. paštas vigaile@klasikosdegustacija.lt
Tel.  +370 659 24 000

Skip to content