gruodžio
11 d.
Šeštadienis, 17:00, Pramoginė muzika

ATVIRUKAI IŠ ARGENTINOS: TANGO ŽAVESYS

gruodžio
11d.

ATVIRUKAI IŠ ARGENTINOS: TANGO ŽAVESYS

Šeštadienis, 17:00 / Pramoginė muzika
Bilietai

Esti muzikos stilių, kurių ambasadoriai dažnai tampa to stiliaus sinonimu. Šiemet minime argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazzollos (1921–1992), tango krikštatėvio, šimtmetį. Neabejotiną įtaką šio stiliaus populiarumui turėjęs muzikas aktualus iki pat šių dienų – tango atmainų, variacijų bei atšvaitų gausu ir šiuolaikinių kompozitorių kūriniuose. Greta magiškojo Á. Piazzollos koncerte skambės A. Reedo, G. Gershwino, I. Stravinskio, Ch. Gounod bei kitų autorių kūriniai, savitai įsiliedami į tango sūkurį.

Vakaro solistas – švedų sopraninio saksofono meistras Andersas Paulssonas, laikomas vienu ryškiausių šio instrumento ambasadorių pasaulyje. Debiutavęs Niujorko „Carnegie“ salėje 1992 metais, atlikėjas vertinamas už ypatingą skambesį ir platų veiklos spektrą. Jo meistriškumas įkvėpė daugiau nei 50 kompozitorių specialiai sukurti tiek kamerinius, tiek orkestrinius kūrinius, o dar apie 30 naujų premjerų planuojama artimiausiu metu. Solistas apkeliavo daugybę pasaulio šalių, koncertavo žymiausiose salėse: Berlyno filharmonijoje, „Alice Tully Hall“, Liuksemburgo filharmonijoje, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir kt. Taip pat bendradarbiavo su tokiais orkestrais kaip Stokholmo karališkasis filharmonijos orkestras, Geteborgo simfoninis orkestras, Sankt Peterburgo filharmonijos orkestras ir kt. Atlikėjas vertinamas ne vien už platų klasikinį ir šiuolaikinį repertuarą, tačiau taip pat ir už įvairius projektus su džiazo atlikėjais.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja). Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content