spalio
17 d.
Šeštadienis, 17:00, Kamerinė muzika

„Artimos tolumos“ Koncertas skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasinei bičiulystei ir Chiune Sugiharos atminimui

spalio
17d.

„Artimos tolumos“ Koncertas skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasinei bičiulystei ir Chiune Sugiharos atminimui

Šeštadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

„Koncertas „Artimos tolumos“ skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasiniams ryšiams, žymaus diplomato Chiune’s Sugiharos 120-osioms gimimo metinėms ir „gyvybės vizos“ 80-mečiui – prisimintina jo misija gelbėjant Lenkijos ir Lietuvos žydus. O dvasinė bičiulystė su ypatinga japonų kultūra atsiskleidžia per muziką, į kurią veda kompozitorių idėjos ir kūriniai. Koncerte skambės ir haiku – japonų poezija, kuri persikels į scenos veiksmą kartu su improvizacijų motyvais. Dvasiniai ryšiai tarp žmonių ir tautų, inspiruojantys kūrybos ir gyvybės vizos prasmes, šiandien ypač aktualūs“ – taip programą inspiravusi vargonininkė JŪRATĖ LANDSBERGYTĖ apibūdina šio vakaro koncertą.
Koncerte groja patyrę scenos meistrai. Vokiečių fleitininkas JOHANNESAS HUSTEDTAS ilgus metus puoselėja muzikinius kultūrinius mainus, koncertuoja visame pasaulyje kaip solistas ir kamerinių ansamblių partneris, daugiausia dėmesio skiria gyvai sąveikai su Azijos, Pietų Amerikos ir Rytų Europos kultūra. Dalyvauja įvairiuose svarbiuose festivaliuose visame pasaulyje ir Lietuvoje, yra Karlsruūhės muzikos universiteto pedagogas ir kviestinis kitų universitetų lektorius.
Talentingas jaunas lietuvių fleitininkas VYTAUTAS OŠKINIS yra LMTA profesorių Algirdo Vizgirdos ir Valentino Gelgoto klasių absolventas, meistriškumo sėmėsi ir pas Machiko Takahashi bei kitus žinomus fleitininkus, dalyvavo kursuose „International Summer Academy“ Austrijoje. Domisi šiuolaikine muzika ir naujomis fleitos raiškos galimybėmis, grojo šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Synaesthesis“. Šiuo metu gilinasi į improvizacijos paslaptis, groja kaip solistas ir įvairių sudėčių ansambliuose, nuolat koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje.
J. LANDSBERGYTĖ yra žinoma Lietuvos vargonininkė, muzikologė, meno daktarė, koncertinę veiklą pradėjusi 1978 m., vėliau dirbo Berlyno Šv. Stepono bažnyčios vargonininke ir nuo to laiko vargonuoja įvairiose evangelikų bažnyčiose Vokietijoje ir Lietuvoje, koncertuoja solo ir su įvairiais ansambliais bei solistais. Svarbią vietą J. Landsbergytės repertuare užima modernioji muzika, ypač lietuvių – yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja bei redaktorė. Atlikėja daug kūrinių įrašė Lietuvos ir Vokietijos radijo archyvams, išleido daugiau nei 30 kompaktinių plokštelių. J. Landsbergytė pastoviai nuolat koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Rygoje, Miunsteryje, Dresdene, Berlyne, Seinejokyje (Suomija), Otavoje (Kanada), dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Yra apdovanota už Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo puoselėjimą.
LNF inf.
Atlikėjų nuotr. autorius Vygaudas Juozaitis

Skip to content