balandžio
05 d.
Antradienis, 18:30, Vokalinė muzika

DU DIDIEJI ANDREA (LATVIJA, ITALIJA)

balandžio
05d.

DU DIDIEJI ANDREA (LATVIJA, ITALIJA)

Antradienis, 18:30 / Vokalinė muzika
Bilietai

Mūsų klausytojams mažiausiai žinomi klasikinės muzikos atlikėjai – iš Latvijos. Tuo tarpu specialiau besidomintieji patiria kaimyninėje šalyje muzikinį gyvenimą kunkuliuojant ir knibždant jame daugy-bę puikiausių įvairių profesijų atlikėjų. Vienas iš tokių – pianistas ANDREJS OSOKINS. Būdamas Lietuvoje gerai žinomo orkestro „Kremerata Baltica“ nariu jis galėjo būti užklydęs ir į Lietuvą, ta-čiau  pasirodymą su soliniais kūriniais čia pianistas surengs pirmąkart. Balandžio 5 d. Kauno filhar-monijos salėje skambės vieno nuostabiausių balsų pasaulyje, antrojo Andrea – Andrea Bocelli daina „Con te partirò” („Išvyksiu su tavimi“), o vakarą atidarys Ukrainos kompozitoriaus Valentyno Sil-vestrono kūrinys „Kitsch Music“. Taip pat A. Osokins gros Frédérico Chopino programą ir akompa-nuos italų belcanto melodijoms.

Pianistas A. Osokins publikai sukelia tikrą euforiją, pribloškia savo nepriekaištinga technika, be jokių ribų ir gėdos išgyvena atliekamą muzikos kūrinį čia pat prieš žiūrovą. Jis nebijo atverti savo sielos: šalia palaimos jausmų gali būti ir negražus, net žiaurus ar pasišlykštėjęs – visos emocijos atsispindi artisto veide. Štai tokiu spektakliu dar nė 40-ies neturintis menininkas iš Latvijos kviečia ir mus, klausytojus, atviriau ir drąsiau pažvelgti į savo gyvenimą.
P. Osokins yra pelnęs absoliutų pripažinimą tėvynėje, čia jis yra graibstomas salių ir dievinamas mu-zikos gurmanų, taip pat yra tapęs keleto garsiausių tarptautinių konkursų laureatu, tarp kurių – Kara-lienės Elizabetės pianistų konkurse Briuselyje 2010 m., 2014 m. pelnyta 4 vieta Arthuro Rubinsteino pianistų konkurse Tel Avive, laureato vardai varžytuvėse Berlyne, Londone, Dubline. Kritikai artistą pristato kaip tobulai stilingą, giria už galingą intelektą ir charizmą, plačią išraiškingą garso paletę, ypač įtikinamą daugelyje skirtingų muzikos stilių.
Koncerto Lietuvoje programą A. Osokins sudarė iš F. Chopino įspūdingųjų ekspromtų, polonezų, valsų ir noktiurnių. Tokią šventišką, skausmingų bei neįtikėtinos laimės kupinų paslapčių muziką pianistas perteikia pačia pilniausia romantikų gama, ir aistringai niuansuodamas, ir sukrėsdamas kontrastų didybe. Artistas save užmiršta ir atsiduoda muzikos tėkmei. Jo klausantis nerūpi jo požiū-rio pateisinti nei kaip nors žūtbūt pagrįsti – meninės įtaigos dėka pianistas pats publiką „pagauna“.
A. Osokins koncertų darbotvarkėje įrašyti solo pasirodymai daugelyje išskirtinių pasaulio klasikinės muzikos salių: Vokietijoje (Berlyno filharmonija, didžioji „Konzerthaus“, Frankfurto „Alte Oper“), Italijoje (Verdžio salė Milane), Jungtinėje Karalystėje („Wigmore Hall“, Vetsminsterio katedroje Londone, Birmingemo simfoninėje salėje). A. Osokins turėjo garbės dalyvauti koncertuose su pasau-lyje vertinamais orkestrais, įrašė tris solinius albumus, 2020 m. surengė daugybę puikių, įkvepiančių internetinių rečitalių, transliuotų įvairiose šalyse, sukūrė bei įgyvendino savo muzikos ir meno festi-valį Rygoje. Jis yra asocijuotas Londono Karališkosios muzikos akademijos narys (ARAM – an Associate of the Royal Academy of Music). 2008 m. pianistas buvo apdovanotas „The Great Music Award“ – svarbiausia Latvijos valstybine premija.
Kartu su latvių pianistu pasirodysiantis belcanto atstovas tenoras DONATO RAVINI  atliks garsio-jo tėvynainio Andrea Bocelli dainą „Con te partirò“, kitų italų kompozitorių klasikines dainas. F. Chopinas mylėjo ir vertino italų romansus ir belcanto repertuarą. Meilės ir aistros motyvus, kurie dominuoja šiose dainose, randame lenkų kompozitoriaus noktiurnuose, mazurkose ir koncertuose fortepijonui.  F. Chopino šedevrai „kalbasi“ su taip pat žinomais ir nuostabiais kūriniais balsui ir for-tepijonui, atstovaujančiais didžiąją Italijos belcanto tradiciją. Šios tradicijos simboliai yra Giacomo Puccini, Vincenzo Bellini, Ruggero Leoncavallo, Pietro Mascagni, Francesco Paolo Tosti ir kiti gar-sūs italų kompozitoriai.
Programos su pertrauka trukmė – 1,45 val.

Fantastiškas latvių pianistas – Lietuvoje. Pirmieji 80 bilietų 20 proc. pigiau!
Koncerto organizatorius:
UAB „Klasikos degustacija“
El. p. vigaile@klasikosdegustacija.lt
Tel. +370 659 24000

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Skip to content