vasario
04 d.
Sekmadienis, 17:00, Kamerinė muzika

ALTO ERDVĖS

vasario
04d.

ALTO ERDVĖS

Sekmadienis, 17:00 / Kamerinė muzika
Bilietai

Mažojoje salėje

Dovilė Juozapaitienė ir Jurgis Juozapaitis – vieni ryškiausių savo kartos altininkų, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei Lietuvos kamerinio orkestro altų grupių koncertmeisteriai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai. Abu atlikėjai yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai, nuolat koncertuojantys kaip solistai ir kaip kamerinių muzikos ansamblių dalyviai. Savo bendrą muzikinę veiklą altininkai pradėjo 2006 metais, dar studijuodami Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008 metais jie pelnė apdovanojimą Lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos konkurse.

Dueto programos pavadinimą inspiravo kompozitoriaus Gartho Knoxo kūrinys „Viola Spaces“, skambėsiantis ir šiame koncerte. Šio kūrinio atskirose dalyse sužiba visa puokštė alto grojimo technikos ir garso galimybių. Panašiu principu susidėliojo ir visa koncerto programa. Nuo klasikinių duetų, virtuozika žėrinčių opusų, romantinių koloritų iki modernių miniatiūrų, galinčių atskleisti altą kaip instrumentą pačiais netikėčiausiais kampais. Šiuo koncertu atlikėjai sieks atskleisti visas instrumento spalvas ir erdves, kuriose nematyti limitų muzikinei vizijai.

Šį vakarą skambėsiantys kūriniai ne tik Lietuvoje, bet ir platesniame muzikiniame pasaulyje yra retai atliekami ne tik dėl netradicinės sudėties, bet ir dėl jos sudėtingumo. Pavyzdžiui, Antano Rekašiaus kūrinį „Groteskas“, dedikuotą žymiems Lietuvos altininkams Petrui Radzevičiui ir Donatui Katkui, be šių muzikantų ir Juozapaičių dueto daugiau niekas nėra atlikęs.

Skip to content